newsletter reklama projekty domów forum
sobota 6 czerwca 2020
16.05.2018r...

Zestaw przyłączeniowy MDA

Rozwiązanie poprawiające parametr cieplny okna
Fot. Roto
Fot. Roto
Producenci stolarki okiennej rozwijają technologie, które nie tylko oferują estetyczny i atrakcyjny wygląd okien, ale przede wszystkim mają wpływ na ich funkcjonalność oraz energooszczędność. Firma Roto w swojej ofercie oprócz okien o wysokich parametrach energooszczędności, posiada również specjalne zestawy montażowe, które gwarantują tzw. „ciepły montaż”.

Co to jest ciepły montaż?

Ciepły montaż to technologia montażowa umożliwiająca szczelne połączenie okna z warstwą termoizolacyjną dachu, przy zachowaniu jego właściwości termoizolacyjnych i jednoczesnym ograniczeniu mostków termicznych na styku tych dwóch elementów konstrukcji. Ciepły montaż korzystnie wpływa na rozkład izoterm takiego połączenia, a przez to znacznie ogranicza straty energii cieplnej.
--
REKLAMA:
--
Fot. Roto
Fot. Roto

Dlaczego warto stosować rozwiązanie ciepłego montażu?

Do podstawowych korzyści z zastosowania ciepłego montażu należą szczelne połączenie okna z warstwą wstępnego krycia, eliminacja mostków termicznych oraz dodatkowa izolacja akustyczna. Rozwiązanie to gwarantuje ochronę okna i elementów konstrukcji dachu przed negatywnymi czynnikami, jak wilgoć, pleśń lub przemarzanie. Ciepły montaż podnosi komfort cieplny zarówno w zimie, jak i w lecie, co ma bezpośrednie przełożenie na niższe rachunki za energię elektryczną.

Zestaw MDA a ciepły montaż

Zwykle okna dachowe montowane są powyżej warstwy izolacyjnej dachu. Aby uzupełnić niewystarczającą ochronę, jaką daje konstrukcja dachu w połączeniu z oknem dachowym, firma Roto Okna Dachowe zaprojektowała zestaw przyłączeniowy MDA zapewniający poprawę parametru cieplnego całego okna nawet o 0,1 W/mkw*K. Montaż zestawu MDA gwarantuje stuprocentową wiatro, hydro- i termoizolację. Pozwala także na likwidację ryzyka powstawania kondensatu pary wodnej na ościeżnicy. Podsumowując, jest to kompleksowe rozwiązanie.

Fot. Roto
Fot. Roto

Jak zbudowany jest zestaw MDA?

Zestaw MDA zbudowany jest z profili termoizolacyjnych wykonanych z bardzo twardego i wytrzymałego konstrukcyjnie styropianu EPS. Profile te zostały dodatkowo wzmocnione drewnianymi listwami. W skład zestawu wchodzą także: śruby mocujące, rolka taśmy uszczelniającej, 4 odcinki taśmy klejącej Primur oraz instrukcja montażu.

źródło: Roto

Artykuły podobne:

d