newsletter reklama projekty domów forum
środa 3 czerwca 2020
19.03.2018r...

Kilka sposobów na nowoczesne oświetlenie mebli

Rozwój technologii LED, jej energooszczędność i prawie nieograniczone możliwości aranżacyjne sprawiają, że jest to w ostatnich latach najpopularniejsze rozwiązanie w branży oświetlenia meblowego. Swoje zastosowanie znajduje w wielu strefach domu: pod wiszącymi szafkami kuchennymi, witrynie salonowej, nad półkami domowej biblioteki czy w szafie lub garderobie.
Fot. GTV
Fot. GTV

Nie tylko w kuchni

Jeszcze niedawno w oświetleniu mebli, zwłaszcza kuchennych, królowały halogenowe oprawy podszafkowe lub tradycyjne oprawy świetlówkowe. Wraz z rozwojem technologii LED świetlne aranżacje stały się bardziej kreatywne, śmiało wkraczając w kolejne domowe sfery.

W meblach salonowych czy gabinetowych oświetlenie pełni głównie funkcję dekoracyjną. Podkreśla poszczególne elementy, równocześnie eksponując ich kształt i sprawiając, że stają się one jeszcze bardziej atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza. W gablotach z mlecznym szkłem lub przeszklonych witrynach dodatkowe światło wyczarowuje niesamowite efekty.

Fot. GTV
Fot. GTV

Meble z charakterem

Przedmioty na półce można oświetlić wykorzystując punktowe oprawy o różnym kształcie i nowoczesnym designie. Ich małe rozmiary sprawiają, że estetycznie „wtapiają się” w mebel, tworząc harmonijną całość. Ale jeśli chcemy podkreślić światłem geometryczny podział lub wyeksponowane cenne dla nas przedmioty: książki, pamiątki czy kolekcjonerskie zbiory, warto sięgnąć po taśmy LED w aluminiowych profilach.
--
REKLAMA:
--
Drewnianą czy szklaną półkę można podświetlimy za pomocą profilu półkowego GLAX – to estetyczna i funkcjonalna alternatywa dla klipów. Taśmę LED można zainstalować aż w trzech korytarzach: górnym, dolnym lub wewnętrznym – co otwiera szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Jego użycie zapewni idealne doświetlenie wnętrz regałów, szafy lub garderoby i wygodne przeglądanie ich zawartości, a równocześnie stylowe wykończenie.

Fot. GTV
Fot. GTV

Funkcjonalna rola oświetlenia meblowego

W kuchni dodatkowe oświetlenie meblowe warto zastosować tam, gdzie ważna jest nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. - Wykorzystanie kilku równomiernie rozmieszczonych opraw podszafkowych, doświetli strefy robocze na kuchennym blacie. Z kolei oprawy RADIUS na wysięgnikach, zamontowane nad górnymi szafkami, po otwarciu rozjaśnią ich wnętrze, tworząc równocześnie nastrojowe oświetlenie pośrednie - poleca Mateusz Strzałkowski ekspert firmy GTV.

Oświetlenie LED to coś więcej niż tylko o nowoczesny i niepowtarzalny design naszych mebli. Światło LED wydobędzie ich całe piękno, podkreśli detale, kunszt wykonania czy barwne wybarwienia. Jest jak reflektor na scenie – zwraca uwagę na to, co najważniejsze.

źródło: GTV

Artykuły podobne:

d