Piana poliuretanowa- czy warto stosować takie ocieplenie?

Podziel się:
W dzisiejszych czasach ocieplanie poddaszy użytkowych pianką poliuretanową cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nic dziwnego, bo takie rozwiązanie jest skuteczną metodą. Ocieplenie budynku wełną mineralną można wykonać samemu, jednak w przypadku pianki konieczna będzie pomoc fachowej firmy, która posiada specjalistyczny sprzęt do takich zadań.

Fot. CelesFot. Celes

Jaki rodzaj pianki warto wybrać?

Pianka poliuretanowa do metody natryskowej ma różną strukturę, przez co dzieli się na:

- pianę otwartokomórkową o mniejszej gęstości. Z racji, iż jej współczynnik przewodzenia ciepła jest wysoki, a zarazem przepuszcza parę wodną, idealnie sprawdzi się do izolacji poddaszy, sufitów czy - ścian w mieszkalnych budynkach. Niestety ten rodzaj piany nie posiada wysokich parametrów, jeśli chodzi o izolację termiczną
- pianę zamknietokomórkową, która najczęściej stosowana jest w różnego rodzaju chłodniach, pomieszczeniach przemysłowych, halach, w których przechowywane są produkty żywnościowe itp.

Oczywiście o doborze rodzaju piany decydują fachowcy, nie osoba, która zleca wykonanie takiego ocieplenia. A taką pianę możemy znaleźć na http://www.cels.pl/ocieplanie-piana/

Czy warto ocieplać pianą poliuretanową?

Decydując się na ocieplenie poddasza czy ścian w domu za pomocą piany można w znacznym stopniu podnieść komfort mieszkania. Co ważne piana nie jest toksyczna, nie wpływa negatywnie ani na ludzi, ani na zwierzęta, więc jej stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Jest również całkowicie bezzapachowa, więc nie trzeba wyprowadzać się z domu podczas dokonywania natrysków. Zastosowanie piany polecane jest szczególnie w starym budownictwie, gdyż zapobiega powstawaniu pleśni i grzyba. Co ważne taki rodzaj ocieplenia nie jest czasochłonny. Położenie piany na wielometrowym poddaszu profesjonalnej firmie zajmie tylko kilka godzin. Szukając fachowców, którzy wykonają tego rodzaju ocieplenie, warto zapoznać się z ofertą http://www.cels.pl/ocieplanie-piana/, gdzie można liczyć i na doświadczenie i profesjonalne doradztwo.

Zaletą piany poliuretanowej jest także:

- mała waga i objętość. Można ją położyć nawet w niskich pomieszczeniach bez obaw, iż spowoduje to straty metrażu
- ograniczenie kondensacji pary wodnej. Piana szczelnie wypełnia wszystkie puste przestrzenie, więc nie powstają termiczne mostki
- możliwość natrysku w miejscach, gdzie konstrukcja nie może zostać dodatkowo obciążona
- stabilność, bo położona piana nie przemieszcza się, co niestety ma miejsce przy tradycyjnym ociepleniu wykonanym z wełny mineralnej.

Nawet po wielu latach piana poliuretanowa nie traci swoich właściwości, dlatego warto wybrać takie rozwiązanie bez względu czy ma być użyta do ocieplenia nowego budynku, czy kilkunastoletniego.
REKLAMA:

Jak stosuje się piane poliuretanową?

Z pozoru natrysk pianą wydaje się bardzo prostą czynnością, jednak tylko dla doświadczonych fachowców. Oczywiście niezbędny jest sprzęt, specjalny agregat oraz wiedza jak poprawnie wykonać tę czynność, gdyż pianka bardzo szybko się rozszerza. Przy natrysku pianki należy zachować szczególna ostrożność, noszenie odzieży ochronnej, jak i specjalnych maseczek jest obowiązkiem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #izolacje #materiały dociepleniowe #do izolacja #na sciany #do docieplanie #piany #z poliuretan

Więcej tematów: