newsletter reklama projekty domów forum
piątek 3 lipca 2020
20.12.2017r...

Rusztowania? Nie kieruj się tylko normą!

Wszyscy producenci rusztowań gwarantują, że ich produkty spełniają wymogi norm europejskich. Nie mają zresztą innego wyjścia, bo rusztowania, które takich norm nie spełnią, po prostu nie będą dopuszczone do użytku. I choć oczywiście jest to cenna informacja, ponieważ daje pewność, że rusztowanie jest bezpieczne, to nie mówi już nic o funkcjonalności. Norma wyznacza bowiem tylko poziom minimum, a czasem warto poszukać takich, które, nomen omen, wznoszą się wyżej niż norma.
Fot.
Fot.

Funkcjonalność

Normy, certyfikaty i znaki: to wszystko kwestie formalne, które regulują minimum bezpieczeństwa i funkcjonalności. W standardowych rozwiązaniach może to wystarczyć, ale coraz częściej potrzebne są rusztowania o nieco innej konstrukcji, bardziej elastycznych systemach montażu albo po prostu wygodniejsze – bardziej przyjazne pracownikom wykonującym na nich swoje obowiązki. Funkcjonalność może zmieniać się na przykład dzięki dodatkowym uchwytom, zabezpieczeniom, minimalnej choćby zmianie wykończenia podłóg w rusztowaniach. To wszystko może mieć znaczenie.

Doradztwo

Gdy patrzy się na rusztowania z daleka, to wszystkie są do siebie podobne. To jednak tylko mylne wrażenie. Rusztowania różnią się od siebie parametrami, materiałem, przewidywanym okresem eksploatacji. Nie zawsze łatwo można je oszacować, dlatego przymierzając się do zakupu czy choćby tylko wynajmu rusztowania, dobrze jest wiedzieć, że u dystrybutora pracują profesjonaliści, którzy na podstawie przedstawionych oczekiwań, przygotują ciekawą ofertę.
--
REKLAMA:
--
W wielu nieprofesjonalnych firmach doradztwo sprowadza się do hasła „weź pan droższe”. Czasem ma to sens, czasem nie – cena nie jest i nie powinna być cechą o największym znaczeniu przy wyborze rusztowań.

Doświadczenie

Rusztowania, mimo że składa się je ze standardowych elementów, są za każdym razem nieco inne. To oznacza, że sam dobór właściwej konstrukcji może być niełatwy. Doświadczeni pracownicy dystrybutora rusztowań będą w stanie podpowiedzieć, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym i funkcjonalnym, a poza tym mają zwykle pełną wiedzę o nowych rozwiązaniach w branży, co ma znaczenie szczególnie przy rusztowaniach wymagających niestandardowych elementów lub osiągających bardzo duże rozmiary.

A może od producenta?

Standardowe rusztowania są dość tanie, ale czasem niewystarczająco funkcjonalne. Warto zainteresować się propozycjami firm takich jak http://www.slv-group.eu/, aby poza wyborem produktów z podstawowego katalogu, mieć też możliwość realizacji nietypowych zamówień w dobrej cenie i krótkim czasie.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d