newsletter reklama projekty domów forum
sobota 6 czerwca 2020
24.11.2017r...

Jakie śruby kryją się w murach domu?

Budujesz dom? A może dopiero zamierzasz to robić? W takim razie, musisz być przygotowany na to, że nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Budowa domu wymaga nie tylko ogromnych nakładów pieniężnych, ale także mnóstwa pracy, poświęconego czasu oraz podstawowej znajomości prawa budowlanego. Jeśli nie chcesz całkowicie zaufać komuś, kto zajmuje się stawianiem twojego domu, musisz poznać tajniki budowlanki. Dzięki temu, będziesz mógł ocenić, czy budowa przebiega prawidłowo, czy wszystkie elementy są prawidłowo umieszczone oraz czy postawiony budynek zgadza się z projektem.
Fot. Kristal
Fot. Kristal

Wiedza daje w tym wypadku ogromne możliwości. Jeśli znasz się na budowlance, to będziesz mógł sam murować, stawiać ściany, malować, szpachlować i robić większość prac, co pozwala na zaoszczędzenie dużych kwot pieniędzy. Dlatego warto wiedzieć jak ma wyglądać cała budowa oraz gotowy budynek, jak przeprowadzać poszczególne prace, jakich materiałów użyć itp. trzeba jednak do całości dodać wiedzę o śrubach, które mają zastosowanie w budownictwie.

Co ma wspólnego śruba z cegłą?

Wydaje się, że podczas budowy domu używa się dwóch podstawowych materiałów jakimi są cegły i cement. Tymczasem jest to bardzo błędne założenie. Znajdziemy tam bowiem również metal, drewno, szkło, blachę i wiele innych. Ogromne znaczenie w czasie budowy mają również śruby i pręty. Odgrywają one znacząca rolę, ponieważ odpowiedzialne są za utrzymanie całej konstrukcji w całości, spajaniu belek, wylewaniu fundamentów, montowaniu dachu itp. warto wiedzieć, jakie śruby stosuje się w budownictwie.
--
REKLAMA:
--
W budownictwie nie stosuje się jednego rodzaju śrub, ale bardzo różnorodne rodzaje. Wyróżnić możemy: śruby do połączeń sprężynowych, śruby średnio dokładnej klasy, śruby zgrabne oraz śruby pasowane. Każdy z tych rodzajów posiada odmienny kształt oraz symbol, który informuje o wykonaniu i jakości śruby, odmienną długość, szerokość oraz kształt łebków. Jeśli nie posiadasz wiedzy na temat tego, gdzie powinien się znaleźć poszczególny rodzaj śrub, zaufaj w tej kwestii specjalistom.
Zaufaj profesjonalistom

Wyżej wymienione rodzaje śrub, to nie wszystkie. Oprócz nich, używa się także takich, które posiadają specjalne przeznaczenie. Wyróżniamy: śruby rzymskie, śruby fundamentowe, śruby dwustronne (inaczej okrągłe pręty nagwintowane), śruby hakowe, śruby młotkowe oraz śruby rozporowe, czyli kołki. Śruby można podzielić również w oparciu o mechaniczne właściwości stali czy plastyczności. Kupując śruby, warto zwrócić na te kwestie uwagę. Według specjalistów z http://www.kristal.net.pl/, należy zwracać również uwagę na producenta śrub, aby było on znany i ceniony na rynku.

źródło: Eactive

Artykuły podobne:

d