newsletter reklama projekty domów forum
sobota 11 lipca 2020
14.09.2017r...

Jak połączyć ze sobą różne kolekcje płytek, by uzyskać oryginalny efekt?

Jednym z dominujących trendów w aranżacji wnętrz jest łączenie elementów o różnym stylu. Do nowoczesnej przestrzeni wprowadza się akcenty retro, wystrój nawiązujący do natury przełamywany jest surowymi, kontrastującymi elementami. Takie zestawienia pozwalają nadać wnętrzom unikalnego charakteru.
Nowa kolekcja Wood marki Korzilius łączy w sobie praktyczność, elegancję i harmonię. To płytki imitujące drewno, z jego naturalnym usłojeniem. O ile jednak wyglądem do złudzenia przypominają tworzywo, które naśladują, o tyle w konserwacji są nieporównywalnie łatwiejsze. Daje to znacznie większą swobodę w tworzeniu oryginalnych kompozycji w całej domowej przestrzeni.

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

Łazienka w rustykalnej odsłonie? Czemu nie! Zastosowane w tej aranżacji płytki z kolekcji Wood pozwalają zbudować niezwykły klimat. Wprowadzają spokój i harmonię, optycznie powiększają pomieszczenie, a także nadają mu świeżości. Uwagę zwraca także bliskie sąsiedztwo „desek” Korzilius z umywalką. Ze względów praktycznych unikamy kładzenia naturalnego drewna tam, gdzie jest dużo wilgoci. Tu takie połączenie nie tylko ciekawie i estetycznie się prezentuje, ale także daje gwarancję trwałości. Z kolei zestawienie płytek o rustykalnym charakterze z mniejszymi, imitującymi cegłę (kolekcja Korzilius Modern Stone) burzy monotonię i nadaje wnętrzu odrobinę surowości.
Korzilius Rustic Maple White, 89,8x22,3cm
Korzilius Modern Stone Grey, 25 x 6,2 cm

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

Królującymi trendami w modnej sypialni są spokój i minimalizm. Ułożone ukośnie, w przeciwnych kierunkach płytki z kolekcji Wood optycznie powiększają przestrzeń. Natomiast ich ciemny kolor ociepla wnętrze i jednocześnie dodaje elegancji. Znajdujące się nad łóżkiem cegiełki Abisso Bar Navy w modnym, granatowym kolorze wprowadzają za to nieco chłodnego kontrastu, jednocześnie utrzymując stylową tonację sypialni.
Korzilius Wood Shed Brown Str, 149 x 23 cm,
Tubądzin Abisso Bar Navy, 23,7 x 7,8 cm.

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin


Element „przełamania” nierzadko odgrywa decydującą rolę w aranżacji przestrzeni, nawet jeśli jest on niewielkich rozmiarów. Przykładem takiej kompozycji jest mozaika Barcelona 2A zaprojektowana przez Macieja Zienia zestawiona z jasnymi płytkami z kolekcji Wood. Fragment podłogi w zupełnie innym stylu nadaje przedpokojowi dynamiki, a mozaika Barcelona 2A prezentuje się tu jak dywan. Znacząca różnica jest jednak taka, że płytki znacznie łatwiej utrzymać w doskonałej kondycji.
Korzilius Wood Craft Natural Str, 149,8 x 23 cm
Tubądzin Maciej Zień Barcelona 2A, 24,5 x 29,8 cm
--
REKLAMA:
--

źródło: Tubądzin

Artykuły podobne:

d