Kuchnia biała, a może w kolorze?

Podziel się:
Biel w kuchennych wnętrzach, to jeden z absolutnie najlepiej widocznych trentów wnętrzarskich ostatnich lat. Jednakże, czy barwa ta jest jedynym słusznym kolorem w kuchennej zabudowie? Absolutnie nie! Równie dobrze sprawdzają się w kuchni i inne odcienie i wzory.

Fot. PfleidererFot. PfleidererFot. PfleidererFot. Pfleiderer
Przez długie lata kuchenne wnętrza starannie chroniono przed wzrokiem osób postronnych. Goście nie mieli tu wstępu. To się jednak zmieniło. Obecnie kuchenne aranżacje nie tylko nie są skrywane, ale wręcz przeciwnie - stanowią punkt wyjścia do tworzenia koncepcji wszystkich pomieszczeń. To one - zwłaszcza wtedy gdy są otwarte na salon, nadają ton i określają ramy stylistyczne całego domu. Olbrzymią rolę pełni tu zastosowana kolorystyka. Tylko na jaką barwę postawić?

Fot. PfleidererFot. PfleidererFot. PfleidererFot. Pfleiderer

Biel ma wiele odcieni

Przebojem ostatnich lat są kuchnie bardzo jasne. Biel całkowicie zdominowała kuchenną zabudowę. Zagościła i rozgościła się na frontach szafek - zarówno w wykończeniu na wysoki połysk jak i matowym, a także na blatach. Niekiedy łączy się ją na zasadzie kontrastu z mocnym kolorystycznym akcentem, ale zawsze wiadomo, że to ona gra pierwsze skrzypce we wnętrzu.
REKLAMA:

Wykorzystanie bieli w aranżacjach i meblach jest o tyle łatwiejsze, że do wyboru jest wiele jej odcieni. Między innymy znajdziemy absolutnie czyste takie jak Biel Arktyczną i Krystaliczną, a także wariacje i półtony - Biel Szlachetną , Biały Polarny czy Satynowy, a także wiele innych propozycji dostępnych na płytach laminowanych, laminatach HPL i (lub) blatach.

Fot. PfleidererFot. PfleidererFot. PfleidererFot. Pfleiderer
Oprócz tego na rynku jest też mnóstwo bardzo jasnych wzorów inspirowanych drewnem np. Daglezję Bieloną, albo naturalnymi kamieniami np. Marmur Carrara S63009. W połączeniu z bielą, lub nieco mocniejszymi akcentami kolorystycznymi tworzą one kompozycje jakby rozświetlone - przestronne i radosne, a jednocześnie szalenie eleganckie.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer

Postaw na tęczę

Ale biel i wzory rozbielone, to nie jedyna opcja, która sprawdzi się w kuchni. Równie dobrze wyglądać w niej będą zestawienia żywych, mocnych kolorów. Z ciemnymi blatami o rysunku betonu, czy kamienia udany duet stworzą fronty intensywnie niebieskie czy czerwone (np. Niebieski Wodny, Czerwień Rubinowa). Radosne żółcienie wniosą ożywczą energię w nawet najspokojniejsze aranżacje, a zieleń (np. Granny Smith) skutecznie ożywi delikatne wzory jasnego drewna czy dekorów mineralnych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Pfleiderer
#czytelnia #wnetrza #pfleiderer #kuchnia #Kuchnia i jadalnia - wystrój

Więcej tematów: