newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 29 lipca 2021
12.12.2016r...

Ciepły i bezpieczny pokój dla dziecka

Finezyjny wystrój wnętrza oraz przemyślany układ pomieszczenia to za mało. Równie istotna jest komfortowa temperatura.
W jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju?Kolorowe zabawki i książki, pluszowe misie, przybory do rysowania, czy też bajkowe motywy na ścianach i meblach to elementy, bez których trudno wyobrazić sobie przytulny pokój dziecięcy. Inspirują najmłodszych mieszkańców naszego domu do odkrywania w sobie talentów, kształtują ich zainteresowania, rozbudzają ciekawość i zachęcają do poznawania świata. Podczas projektowania pokoju dla dziecka, obok „twórczej atmosfery” i estetyki wystroju, powinniśmy mieć na uwadze także względy praktyczne. Warto pamiętać, że jest to przestrzeń, która pełni różne funkcje. Podział na strefy użytkowe, takie jak część sypialna, część przeznaczona do zabawy oraz, w przypadku starszych dzieci, część przeznaczona do nauki – z pewnością wprowadzi do niej porządek. Z kolei dzięki oferowanym rozwiązaniom grzewczym zadbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, która sprzyjać będzie aktywności dziecka.

Fot. Purmo
Fot. Purmo

Niektóre pokoje dziecięce charakteryzują się bardzo małym metrażem, przez co możemy mieć trudności z wygospodarowaniem miejsca do montażu grzejnika. Szczególnie w sytuacji, gdy dzielone są z rodzeństwem i praktycznie podwaja się liczba niezbędnych elementów, które musimy w nich ulokować. Inne natomiast są na tyle przestronne, że rodzi się w nas obawa, czy wybrane urządzenie grzewcze skutecznie zabezpieczy pokój przed chłodem. Stalowe grzejniki dostępne są w szerokiej gamie typów i rozmiarów, dzięki czemu zapewnią komfort cieplny w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości.

Fot. Purmo
Fot. Purmo

Pierwszy model charakteryzuje się profilowaną płytą czołową, a drugi – perfekcyjnie gładkim, jednolitym frontem. Ich spokojny design możemy urozmaicić żywym kolorem, który nada wnętrzu radosny klimat.
--
REKLAMA:
--
Jeżeli nasze dziecko boryka się z problemem alergii i zależy nam na podniesieniu standardu higienicznego w jego pokoju, to doskonałym wyborem będzie Purmo Ventil Hygiene. Model ten nie posiada elementów konwekcyjnych oraz osłon. Taka konstrukcja z jednej strony utrudnia osadzanie się kurzu, z drugiej – bardzo ułatwia czyszczenie urządzenia. Instalując go w pokoju dziecka, diametralnie ograniczymy ilość alergenu w pomieszczeniu.

Fot. Purmo
Fot. Purmo

Przyjazne dla alergika środowisko zagwarantuje również system ogrzewania podłogowego. Ponieważ ciepło oddawane jest w tym przypadku przez promieniowanie, to cyrkulacja powietrza i unoszenie się kurzu ograniczone są do minimum. Ogrzewanie podłogowe jest ponadto wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla rodziców dzieci, które dysponują niespożytą wręcz energią. Wszystkie elementy systemu umieszczone są pod posadzką, co eliminuje ryzyko zranienia się o charakterystyczne dla tradycyjnych grzejników ostre krawędzie. W ten sposób dziecko może całkowicie bezpiecznie eksplorować otaczający je świat.

źródło: Purmo

Artykuły podobne:

d