Jak wykonać dekoracyjną osłonę na grzejnik? - krok po kroku

Podziel się:
Podpowiadamy jak wykonać dekoracyjną osłonę do naszego grzejnika, który wcale nie musi wyglądać nudno.

Co jest potrzebne?
- narzędzie Dremel® TRIO,
- pistolet do klejenia Dremel® 910,
- twarda płyta pilśniowa z wyciętym wzorem,
- preparat gruntujący,
- biała emulsja,
- satynowa farba wykończeniowa,
- drewno,
- wkręty,
- ołówek,
- liniał,
- szpachlówka stolarska.

Fot. DremelFot. Dremel

Krok 1

Mierzymy grzejnik i kupujemy odpowiedniej wielkości płytę MDF. Grubość płyty powinna wynosić 13 mm, a jej całkowita powierzchnia powinna być co najmniej o jedną trzecią większa, niż powierzchnia grzejnika. W ten sposób możliwe będzie wycięcie wszystkich części osłony z jednej płyty. Następnie zaznaczamy ołówkiem na płycie części osłony: górną, boczne i przednią.

Krok 2

Kolejnym krokiem będzie wycięcie wszystkich części za pomocą uniwersalnej węglikowej końcówki do cięcia TR563. Mając gotowe części: górną, boczne i przednią, wycinamy otwory wentylacyjne tuż pod górną półką i przy podstawie.

Wskazówka!

Warto wykonać je przy ustawieniu prędkości roboczej: 8.

Krok 3

Następnie używamy narzędzia Dremel® TRIO z uniwersalną węglikową końcówką do cięcia TR563 i wycinamy cały element twardej płyty pilśniowej z wcześniej wykonanym wzorem; jej grubość powinna wynosić co najmniej 3 mm. Będzie ona stanowiła front osłony grzejnika. Następnie upewniamy się, że wycięta część jest co najmniej 10 cm większa, niż przygotowane otwory w części przedniej.

Fot. DremelFot. DremelFot. DremelFot. Dremel

Krok 4

W płycie MDF wycinamy otwory, które zostaną wypełnione przez płytę z wyciętym wzorem. Wykonujemy finalną obróbkę przygotowanej płyty, korzystając w tym celu z narzędzia Dremel® TRIO i skośnego frezu do zarysów płaskich TR618, aby ściąć skośnie zewnętrzne krawędzie płyty. Takie same dekoracyjne ścięcia robimy na wszystkich wybranych krawędziach.

Wskazówka!

Warto wykonać je przy ustawieniu prędkości roboczej: 6.

Krok 5

Delikatnie szlifujemy wszystkie ścięte krawędzie, korzystając w tym celu z narzędzia Dremel® TRIO wyposażonego w trzpień do szlifowania TR407 i taśmę szlifierską TR432, ziarnistość P120.

Krok 6

W następnej kolejności korzystamy z pistoletu do klejenia Dremel® i sztyftów kleju bezbarwnego (7 mm), aby przykleić przygotowaną płytę z wyciętym wzorem do spodniej strony frontu z płyty MDF.

Fot. DremelFot. DremelFot. DremelFot. Dremel

Krok 7

Pistoleyem do klejenia i sztyfty kleju bezbarwnego (7 mm), sklejamy wszystkie części razem. Następnie przykręcamy część frontową do części bocznych, a na koniec dokręcamy część górną. Dopasowywujemy osłonę do listwy podłogowej i rur centralnego ogrzewania. Szpachlą stolarską wypełniamy miejsca wkręcenia wkrętów i drobne uszkodzenia. Na koniec gruntujemy, malujemy i mocujemy do ściany.

Gotowe!


Materiał opracowano na podstawie informacji prasowej Dremel.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dremel
#narzedzie #wnetrza #do dekorowanie #do prace_reczne #dremel #na grzejnik #oslona #poradnik #Dekoracje i dodatki we wnętrzu

Więcej tematów: