Kondensacja pary wodnej na szybach

Podziel się:
Kondensacja pary wodnej na oknach jest częstym problemem wielu nowoczesnych domów i mieszkań w sezonie jesiennym. Wybór szkła Guardian ClimaGuard® Dry pozwala pozbyć się problemu „zaparowanych okien", przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych właściwości izolacyjnych.

Fot. GuardianFot. GuardianSzkło o dobrych parametrach termoizolacyjnych nie pozwala na „ucieczkę” ciepła z wnętrza domu, zatem szyba zewnętrzna zwykle pozostaje zimna i bez trudu osadzają się na niej kropelki wody z wilgotnego powietrza. Nie dzieje się tak jednak w przypadku zastosowania szyb ze szkła antykondensacyjnego. Mocną stroną produktu jest jego innowacyjna powłoka, pozwalająca na skuteczną walkę z niepożądanym zjawiskiem „zaparowanych okien”. Testy przeprowadzone przez firmę Guardian w rzeczywistych warunkach pogodowych wykazały, że średni czas trwania kondensacji dla szkła nie przekracza 1 godziny. Dla porównania, szkło samoczyszczące do pełnego odparowania potrzebuje aż 7 godzin, a szkło zwykłe nawet 8 godzin.
REKLAMA:

Zupełnie nowa powłoka zapewnia doskonałą przejrzystość bez wpływu na parametry izolacyjne lub efektywności energetyczną nowoczesnych okien. Powłoka jest bardzo trwała i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Szkło Guardian może być z powodzeniem instalowane zarówno w nowych budynkach jak i tych poddawanych renowacji. Produkt ten pozwala nie tylko skutecznie wyeliminować zjawisko kondensacji, ale również realnie wpływa na poprawę efektywności energetycznej obiektów i pomaga spełnić najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa. Można z powodzeniem stosować w podwójnie i potrójnie szklonych oknach. W celu uzyskania pełnej funkcjonalności powłoki produkt musi być hartowany.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Guardian
#okna #czytelnia #okno #okna i drzwi #guardian

Więcej tematów: