newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 21 marca 2023
03.08.2015r...

Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu 3D

Przełamaniu utartych schematów i stworzeniu czegoś unikatowego sprzyja aranżacja wnętrza w stylu 3D. Elementy, które tworzą niekonwencjonalne wnętrze to między innymi figury i bryły geometryczne, gra kolorów i światła, a także podłogi o zdecydowanej fakturze.
W naszych mieszkaniach i domach bardzo często goszczą odważne aranżacje. Decydując się na niecodzienny projekt coraz częściej wybieramy nowoczesny wystrój wnętrza, w którym króluje stonowana kolorystyka, oszczędność wzorów i detali charakterystyczna dla stylu skandynawskiego oraz minimalistycznego. Co jeśli lubimy prostotę, ale takie aranżacje zupełnie nas nie przekonują? Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest włączenie do projektowanej przestrzeni elementów wystroju prosto z galerii sztuki, czy pracowni artystycznych oraz połączenie ich z geometrycznymi formami. Taki design nie tylko nadaje przestrzeni niebanalnego charakteru, ale również pokazuje nową perspektywę, umożliwiającą spojrzenie w niekonwencjonalny sposób na otoczenie.

Geometryczny kształty

Nowoczesny i oryginalny charakter uzyskamy dzięki niecodziennemu sufitowi. To doskonałe rozwiązanie dla osób z bogatą wyobraźnią, które z powodzeniem możemy stosować w mieszkaniach. Niepowtarzalny efekt uzyskamy decydując się np. na szary, przestrzenny sufit w geometryczne kształty. Taka forma daje nie tylko szerokie możliwości aranżacyjne, ale jest również interesującą propozycją dla wszystkich tych, którzy poszukują niestandardowych rozwiązań. Trójwymiarowy sufit z pewnością sprawdzi się w przypadku osób, które chcą, by wnętrze ich domu czy mieszkania było intrygujące.
--
REKLAMA:
--
Osoby, które pragną, aby wnętrze odzwierciadlało ich osobowość, a jednocześnie było inspirujące i nie było nadto przesadzone swoją uwagę powinny skupić również na oświetleniu. W takim wypadku proste lampy będą idealnym dodatkiem, który sprawi, że wnętrze nabierze szyku, nowoczesnego wyglądu, a zarazem pobudzi kreatywność i wydobędzie drzemiący w nas potencjał. Odpowiednio dobrane do sufitu będzie pełnić jednocześnie funkcję dekoracyjną oraz nada przestrzeni nowego wymiaru. Ciekawym przykładem takiego rozwiązania jest połączenie geometrycznego sufitu 3D z podłużnymi, wiszącymi lampami. Dzięki takiemu zestawieniu światło odbija się pod różnymi kątami wywołując ich nietypową grę, a tym samym stanowi niebanalną alternatywę do standardowych aranżacji sufitu.

Źródło: Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
Źródło: Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
 Źródło: Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
Źródło: Kronopol, Platinium, kolekcja Venus

Trójwymiarowy efekt

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji oddających nietuzinkowe pasje oraz styl życia są panele podłogowe o synchronicznej strukturze 3D. – Jeśli zależy nam na tym, aby również podłoga podkreślała niecodzienny charakter naszego wnętrza powinniśmy postawić na panele, których struktura powierzchni idealnie odwzorowuje naturalną powierzchnię drewna. To właśnie dzięki temu panele zyskują głębię, która w połączeniu z wykończeniami w postaci połysku, matu i półmatu w różnych fragmentach deski sprawia, że przestrzeń nabiera nowego wymiaru – mówi Aleksander Czaplicki, Menedżer Podłóg Laminowanych w firmie Kronopol. – Efekt ten potęguje wyczuwalna na powierzchni faktura drewna oraz słoje, które sprawiają, że ułożona z paneli podłoga przypomina drewniane deski a aranżowana przestrzeń nabiera szyku – dodaje.

Źródło: Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
Źródło: Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
 Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
Kronopol, Platinium, kolekcja Venus

Inspirujące dodatki

Najlepiej sprawdzają się meble w klasycznych kolorach np. białe siedziska lub kanapa zestawione z czarnym stolikiem. Warto pamiętać, że klasyczne i ponadczasowe połączenie kolorystyczne nabierze nowoczesnego stylu dzięki dodatkom. Doskonale dopasowane do całości oryginalne przedmioty pobudzą naszą wyobraźnię, dodadzą energii, ale jednocześnie nie przytłoczą pomieszczenia. Na co warto postawić? W takim wnętrzu dobrze sprawdzą się impresjonistyczne obrazy, czy dynamiczne grafiki z dominującą niebieską barwą, która ożywi przestrzeń.

 Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
Kronopol, Platinium, kolekcja Venus
Kronopol, Platinium, kolekcja Venus

Pamiętajmy, że w niekonwencjonalnych aranżacjach dużą rolę odgrywają szczegóły. W nowoczesną stylistykę idealnie wkomponują się meble o prostej formie (np. delikatne krzesła z szaro-białymi obiciami i nogami w niebieskim odcieniu).

źródło: Kronopol

Artykuły podobne:

d