newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 27 września 2021
03.03.2015r...

Eko-System rozbudowuje wielki zakład poligraficzny

Białostocka spółka Eko - System rozpoczęła właśnie realizację rozbudowy zakładu poligraficznego, należącego do globalnego koncernu Multi Packaging Solutions w Zaściankach (dawnej Chesapeake Polska). Prace mają wg umowy zakończyć się już jesienią tego roku.
Fot. Eko- System
Fot. Eko- System
W ramach zawartych kontraktów, Eko – System odpowiada za kompleksowe wykonanie tej inwestycji. Na barkach firmy spoczywa więc zarówno zaprojektowanie nowego obiektu, jego budowa oraz wykończenie tzw. „pod klucz”.

W wyniku rozpoczętych właśnie prac budowlanych powstanie nowa hala produkcyjno – magazynowa wraz z kompletnym zapleczem socjalnym. Łączna powierzchnia inwestycji to niemal 4000 m2. Co ciekawe, z uwagi na znaczną rozpiętość stropów i stropodachu, firma zamiast klasycznego stropu monolitycznego zastosuje specjalne płyty stropowe sprężone. Takie rozwiązanie technologiczne wpływa na wzrost bezpieczeństwa i trwałość konstrukcji.
--
REKLAMA:
--
Jak przyznaje Antoni Puczkowski, Dyrektor Techniczny Eko-Systemu, dziewięć miesięcy jakie przewiduje kontrakt na wykonanie tego zadania nie jest dla firmy czymś specjalnie wymagającym.

- Budując nowe hale produkcyjne dla innej białostockiej spółki – Biazet – czasu mieliśmy jeszcze mniej, a jednak udało się zakończyć prace we wskazanym terminie. Wynika to przede wszystkim z naszych znacznych kompetencji i wieloletniego doświadczenia w realizacji podobnych inwestycji – właśnie hal magazynowych czy obiektów handlowych – dodaje.

To nie pierwsza współpraca obu białostockich przedsiębiorstw. W przeszłości, w latach 2004 - 2006, Eko – System również odpowiadał za rozbudowę firmy, znanej wówczas jako Cezar.

Eko-System działa od 21 lat. Główną domeną działalności firmy jest realizacja zadań inwestycyjnych w ramach Generalnego Wykonawstwa oraz w systemie „Zaprojektuj i Zbuduj”, obiektów: przemysłowych, mieszkaniowych, handlowo-usługowych, użyteczności publicznej, ochrony środowiska.

źródło: Eko- System

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d