Wnętrza

portal budowlany logo obud.pl - główne menu wyszukiwarka
portal budowlany
wtorek 29 lipca 2014
Wnętrza
Okna i drzwi

Czy rolety do okien dachowych czeka wkrótce rewolucja? Wyniki tegorocznego konkursu VELUX International Design Award pokazują, że młodzi projektanci nie boją się odważnych, innowacyjnych pomysłów. Rolety przyszłości bazują na rozwiązaniach czerpiących inspiracje z natury i nowych technologii.
 28.07.2014 

Osobę, która po raz pierwszy dokonuje wyboru rolety, mnogość systemów i możliwości może przyprawić o przysłowiowy ból głowy. Tymczasem wielość opcji działa na korzyść klienta. Wystarczy zapoznać się z kilkoma wskazówkami, by właściwie wybrać, a następnie zamontować roletę wewnętrzną.
 28.07.2014 

Duże przeszklenia często zastępują całe ściany. Są przy tym bardzo ciężkie. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, 1m2 standardowej szyby waży około 20 kg. Przeszklenia o lepszych parametrach (energooszczędne lub dźwiękoszczelne) mają jeszcze większą masę. Jeśli do tego dodamy spore gabaryty okucia i profil, to korzystanie z takich drzwi okaże się nie lada wyczynem. Są jednak okucia, które umożliwiają lekkie i wygodne otwieranie masywnych skrzydeł.
 22.07.2014 

Nowy typ wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego: Pilkington Suncool 60/31 wyróżnia się bardzo niską refleksyjnością. Współczynnik odbicia światła na poziomie 11% idzie w parze z niską przepuszczalnością energii słonecznej, wysoką przepuszczalnością światła i niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Nowe szkło znakomicie nadaje się do neutralnych przeszklonych fasad o niskiej refleksyjności i doskonałych parametrach świetlnych i energetycznych.
 17.07.2014 

Firma Aluprof wprowadziła do swojej oferty nowoczesny system okienny MB-104 Passive, który uzyskał certyfikaty Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstandt.
 15.07.2014 

Drugą połowę roku firma POL-SKONE zaczyna z nowym produktem. Zainspirowana najnowszymi światowymi trendami wprowadza na rynek kolekcję drzwi CREO, która łączy w sobie tradycję, nowoczesną formę i wysoką jakość wykonania. Geometryczna estetyka nadaje nowej linii zdecydowanego charakteru.
 09.07.2014 

Tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne Eden Effect zapewniają użytkownikom duży komfort użytkowania, regulują klimat w pomieszczeniach oraz doświetlają wnętrza. Wykorzystanie takiego rozwiązania w inwestycji minimalizuje nie tylko koszty ogrzewania zimą, ale również częstotliwość używania klimatyzacji w okresie letnim.
 09.07.2014 

Inwestorzy indywidualni, którzy na etapie projektowania domu nie przewidzieli funkcji automatycznego sterowania jego poszczególnymi elementami, jak chociażby osłonami okiennymi, nadal mają możliwość skorzystania z tego rozwiązania, bez konieczności ingerowania w struktury ścian.
 04.07.2014 

Na takie nowinki warto czekać! Były już drzwi lustrzane, z aplikacją z magnesu i z ozdobnym nadrukiem na szkle – sieć Drzwi i podłogi VOX idzie o krok dalej. Do oferty dystrybutora wchodzi właśnie nowa kolekcja drzwi, którą klient może zaprojektować według własnego pomysłu.
 03.07.2014 

Modele projektowano biorąc pod uwagę preferencje klientów i najnowsze trendy we wzornictwie. Najbardziej wymagający klienci mogą skorzystać z wygodnego konfiguratora on-line, umożliwiającego samodzielne zaprojektowanie drzwi i przesłanie projektu do wyceny.
 02.07.2014 
1
23456789następna »
« poprzednia
Wideo - instrukcje
Akrylowa farba - Stiuk Wenecki MAGNAT Style
Zobacz powiększony film oraz inne instrukcje
Czytaj także
Narzędzia
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
Copyright 2014 obud.pl
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt