Wiadomości

portal budowlany logo obud.pl - główne menu wyszukiwarka
portal budowlany
wtorek 24 maja 2016
str. główna » wiadomości » (oBud.pl) Drzwi łamane

Drzwi łamane

17.06.2013
To idealne rozwiązanie do niewielkich mieszkań. Są wygodne w użytkowaniu, wymagają zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjnie otwierane drzwi, nie ma też potrzeby zapewniania wolnej ściany jak w przypadku drzwi przesuwnych. Są przy tym atrakcyjne wizualnie, trwałe i estetyczne.

Chemia budowlana - Fot. Invado
Fot. Invado
Drzwi łamane zbudowane są z dwóch jednakowych elementów, które na górze i na dole, a czasami również pośrodku są połączone specjalnymi okuciami. Konstrukcję tworzy rama z MDF lub drewna klejonego warstwowo z wypełnieniem kartonowym typu plaster miodu. Z zewnątrz skrzydło jest obustronnie obłożone płytą HDF.  

W przypadku tego typu drzwi ogromne znaczenie dla ich trwałości i komfortu użytkowania mają okucia, a zwłaszcza zawiasy łączące obie części skrzydła. Zastosowanie zawiasów sprężynowych pozwala na utrzymanie ich we wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej.

Chemia budowlana - Fot. Invado
Fot. Invado
Drzwi dostępne są jako prawe, lewe; można też wybrać łamane drzwi podwójne. Wymiary mogą być różne, podobnie jak kolorystyka (okleina enduro oraz eco-fornir w 19 kolorach), technologie wykończenia powierzchni oraz design. Obok pełnych oferowane są drzwi z różnymi rodzajami przeszkleń, co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Otwieranie i zamykanie drzwi jest możliwe dzięki górnej prowadnicy, po której porusza się specjalny element jezdny, oraz pozwalającym na obrót skrzydła czopom znajdującym się w elemencie bliższym ościeżnicy.
REKLAMA:


Źródło: InvadoAutor: INVADO - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.9)
Przeczytaj także:
Galerie zdjęć:
Filmy:
Inne wiadomości z firmy INVADO
Nowości z firmy INVADO
Czytelnia firmy INVADO
Poradnik firmy INVADO
Copyright 2016 obud.pl
forum | partnerzy | reklama | newsletter | kontakt