<

Certyfikacja wg standardu BQS i Uniwersytet Jagielloński

Coraz więcej jednostek podczas prowadzenia inwestycji budowlanych wymaga dziś certyfikacji budowli według standardów BQS.

Więcej...

Przykład efektywności energetycznej budynków przyjdzie z góry

Do 31 grudnia 2013 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą podać do wiadomości publicznej wykaz ogrzewanych lub chłodzonych budynków o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 500 m kw. należących do instytucji rządowych.

Więcej...

Rok do wprowadzenia unijnej Dyrektywy o efektywności energetycznej

Państwa członkowskie Unii Europejskiej do 5 czerwca 2014 r. muszą wprowadzić w życie przepisy Dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej. Jednak już do końca 2013 r. wszystkie kraje powinny przedstawić działania wspierające jej ustalenia.

Więcej...

Ekspertyzy techniczne budowli dla banków. Ochrona kredytobiorcy dzięki gwarancji wysokiej jakości

29 kwietnia 2012 r. weszła w życie ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, czyli tzw. ustawa deweloperska.

Więcej...

Dopłaty do zielonego budownictwa

Program dopłat do kredytów na domy i mieszkania energooszczędne wszedł w nowy etap. Banki mogą składać wnioski o zawarcie umowy o współpracy i przyznanie limitu środków na dotację na częściową spłatę kapitałów kredytu...

Więcej...

Etykiety produktów zużywających energię - obowiązek producenta

Producenci mają obowiązek informowania konsumentów o energooszczędności produktów za pomocą systemu etykiet...

Więcej...

Prawdziwe koszty zielonego budownictwa

Perspektywa otrzymania dopłat do energooszczędnych rozwiązań w budownictwie z pewnością jest nęcąca, ale jednocześnie skłania do analizy realnych kosztów. Proponowana wysokość środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pokryje tylko część koniecznych wydatków.

Więcej...
Loading...