Pięć zalet kabiny prysznicowej walk-in

Podziel się:
Kabina walk-in to rozwiązanie, które całkowicie można dopasować do wymogów naszej łazienki. Dzięki kabinie niej z łatwością zaplanujesz strefy w łazience, podzielisz przestrzeń i zaprojektujesz poszczególne funkcje. Prosta, a zarazem elegancka forma kabiny uwydatnia piękno przede wszystkim szkła oraz detali takich, jak płytki czy lustra.

Fot. Saint-Gobain Building Glass PolskaFot. Saint-Gobain Building Glass Polska

1. Nie wymaga brodzika

W kabinie walk-in jedną z głównych ról odgrywa brodzik, a raczej jego brak. Zamiast niego trzeba zaplanować odpływ liniowy lub kratkę odpływową. Zwróćmy tutaj uwagę na posadzkę, a raczej na jej grubość. Podłoga musi pomieścić odpływ, a sama powinna być dobrze wypoziomowana. Dzięki wyeliminowaniu brodzika kabina nadaje się zarówno do wnętrz niewielkich, jak i przestronnych salonów kąpielowych. Ten rodzaj prysznica stanowi więc jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań łazienkowych dostępnych na rynku.

2. Dopasowuje się do przestrzeni

Decydując się na taką kabinę możemy swobodnie dobrać rozmiar przestrzeni prysznicowej, nie ograniczając się wielkością brodzika prysznicowego. Przestrzeń przysłonięta szkłem dopasuje się do skosów lub innych wymogów wnętrza. Otwarta kabina typu walk-in, dzięki zastosowaniu możliwości zastosowania różnego rodzaju szkła, charakteryzuje się pięknym, nowatorskim i uniwersalnym wzornictwem.

Fot. Saint-Gobain Building Glass PolskaFot. Saint-Gobain Building Glass Polska

3. Szyba zamiast drzwi

Wymarzony prysznic skomponujemy, dzięki połączeniu tafli bezpiecznego szkła z metalowymi elementami np. wspornikami. Narożną kabinę można zestawić z profilem mocującym, który nie zakłóci samej estetyki prysznica. Tym, co stanowi o pięknie kabiny jest idealnie dobrane szkło. Od jakości tego materiału zależeć będzie m.in. utrzymanie jej w nienagannym stanie. Szkło stosowane w kabinach czy parawanach nawannowych powinno posiadać właściwości antykorozyjne. Szkło TIMELESS jest trwale zabezpieczone przed korozją, co sprawia, że wraz z upływem czasu nie zmienia swojego zabarwienia i zachowuje atrakcyjny wygląd – mówi Magdalena Lipińska, ekspert firmy Saint-Gobain Building Glass Polska. Powierzchnia szkła TIMELESS jest dokładnie zabezpieczona za sprawą innowacyjnego sposobu nakładania warstwy tlenków metali. Szkło w miarę użytkowania nie staje się białe, lecz zachowuje przejrzystość. Woda spływa po jego powierzchni, co ogranicza powstawanie zacieków i osadów z kamienia. Wszelkie ślady powstałe w wyniku eksploatacji są łatwiejsze do usunięcia w porównaniu ze standardowym szkłem niepowlekanym – zauważa ekspert.

4. Wentylacja

Jeśli boisz się, że brak drzwi w kabinie sprawi, że niższa temperatura wokół zabierze Ci przyjemność z zażywania kąpieli, możesz odetchnąć ze spokojem. To właśnie drzwi stanowiły barierę dla niskiej temperatury z zewnątrz, która po ich uchyleniu „uderzała” osobę pod prysznicem. W wersji walk-in temperatura w kabinie i całej łazience jest niemalże wyrównana. Dzięki temu nie będziemy już narażeni na nieprzyjemny „szok” i skoki temperatury. Przy tym należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji w łazience, która odprowadzi nadmiar pary wodnej z pomieszczenia i zapobiegnie zawilgoceniu.
REKLAMA:

5. Po pierwsze, funkcjonalność!

Spora przestrzeń prysznicowa walk-in pozwala uzupełnić kabinę o wygodne siedzisko, deszczownicę czy panel prysznicowy z funkcją wodospadu, dzięki którym wykreujemy miejsce do odprężenia się i relaksu. Kabina prysznicowa typu walk-in jest szczególnie wygodna dla osób, które mają trudności z poruszaniem się. Brak progów i brzegów sprawia, że bez problemu z kabiny mogą korzystać osoby starsze, do środka można wjechać wózkiem, bądź wejść przy pomocy chodzika.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Saint-Gobain Building Glass Polska
#czytelnia #w lazienka #wnetrza #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: