Jak dobierać parametry motopompy

Podziel się:
Pojawienie się wody, zwłaszcza tej niepożądanej i w nadmiarze na placu budowy czy podczas prac budowlano-remontowych dróg, mostów, sieci kanalizacyjnych i wszelkiego rodzaju budynków stanowi poważne zagrożenie dla jakości i harmonogramu inwestycji.

Motopompa - sposób na zalane wykopy. Fot. HONDAMotopompa - sposób na zalane wykopy. Fot. HONDAPrzyczyn podtopień czy zalania terenu budowy może być wiele i często jest to skutek wystąpienia kilku z nich jednocześnie – intensywne opady, zaniedbany system melioracji na danym terenie, pęknięcie rury, podniesienie się poziomu wód gruntowych czy powódź i podtopienia.

- Prawdopodobnie każda osoba pracująca na budowie czy systematycznie wykonująca prace budowlano-remontowe zetknęła się z problemem zalania części lub całego placu budowy czy zaplecza. Nawet z pozoru niewinna niedrożność okolicznych rowów może spowodować taki problem, a duże ilości wody mogą zniszczyć elementy robót i opóźnić całą inwestycję. Dlatego, w szeroko rozumianym budownictwie, stosuje się pompy, które zapewnią błyskawiczne pozbycie się nieoczekiwanej wody. W tej branży, jak w ratownictwie, profesjonaliści potrzebują bardzo solidnych pomp, których konstrukcja i zastosowane rozwiązania przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach oraz do intensywnej eksploatacji. – wyjaśnia Piotr Gołędowski, Manager Produktu Motopompy z firmy Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.
REKLAMA:

Istotne parametry wyboru motopompy:

- Warunki pracy pompy - wielkość powierzchni, na której pompa będzie stosowana, domniemany stopień zanieczyszczenia wody,
- wydajność – decyduje o ilości pompowanej wody i wpływa na czas wykonania czynności,
- maksymalna wysokość podnoszenia i ssania – wpływają na generowane ciśnienie i wydajność pompy,
- moc i jakość silnika – to czynnik decydujący o jakości pracy pompy, jej wydajności i niezawodności,
- kosz ssawny – jest to istotny element wyposażenia pompy, ponieważ zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w pobieranej wodzie, które mogłyby być szkodliwe dla urządzenia

-Doświadczeni praktycy w branży budowlanej cenią sobie jeszcze dodatkowe elementy, które ułatwiają im pracę i zapewniają sprawne wypompowanie wody. Jakość urządzenia czyli jakość silnika i wszystkich podzespołów, które przede wszystkim mogą świadczyć o niezawodności i bezawaryjności. Bo w sytuacji krytycznej, gdy plac budowy zalewa woda, potrzebna jest pompa, której silnik błyskawicznie odpali, i która nie zawiedzie w akcji. . – dodaje Piotr Gołędowski. - Liczą się również zużycie paliwa i inne koszty eksploatacyjne. Dlatego poszukiwane są pompy z paliwo-oszczędnymi silnikami i urządzenia bezawaryjne, które potrzebują jedynie rutynowych przeglądów technicznych. Warto też zauważyć, że gwarancja producenta jest świadectwem jakości – im dłuższy jest ten okres, tym wyższa jakość. Od wielu lat współpracujemy z firmami budowlanymi różnego formatu a także ze służbami ratowniczymi. Dokładnie znamy ich potrzeby, dlatego w naszej ofercie proponujemy te pompy Honda, np. z serii WT, oraz z silnikami Honda jak pompy SMD, SST czy SWT, które najlepiej sprawdzają się w praktyce, są przeznaczone do wieloletniej, intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach, spełniają bardzo precyzyjne potrzeby użytkowników i są wygodne w bieżącej obsłudze.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aries Power Equipment
#maszyny #aries #poradnik #Maszyny, narzędzia spalinowe

Więcej tematów: