Korzyści, które daje izolacja trójwarstwowa

Podziel się:
Spośród różnych sposobów ocieplania ścian zewnętrznych największą popularnością w Polsce cieszy się metoda lekka mokra. Zgodnie z jej założeniami płyty izolacyjne przykleja się do elewacji, kołkuje, nakłada się na nie zaprawę, wtapia siatkę zbrojącą i na koniec tynkuje. Popularność technologii wynika z korzyści, które oferuje – jest powszechnie dostępna, nie obciąża ścian, a dzięki rozdzieleniu funkcji w przegrodzie na warstwę nośną i izolacyjną, skutecznie eliminuje mostki termiczne.

Fot. RockwoolFot. Rockwool Jednak ze względu na konieczność klejenia zaprawą, metoda lekka mokra jest szczególnie wrażliwa na błędy wykonawcze oraz mocno uzależniona od czynników pogodowych – jej zastosowanie warunkuje temperatura, deszcz, duże nasłonecznienie i silny wiatr. Wyłącznie montaż mechaniczny, tak jak w przypadku płyt MEGA FRONTROCK, eliminuje obie niedogodności, czyniąc metodę lekką mokrą szybszą i łatwiejszą w wykonaniu.

Każdy wykonawca, który przy ocieplaniu ścian zewnętrznych wykorzystywał systemy z wyprawami tynkarskimi wie, jakie czynności pochłaniają najwięcej czasu. Oczyszczanie ścian, przygotowanie podłoża, wstępne gruntowanie, przyklejanie płyt, schnięcie kleju, kołkowanie, szlifowanie powierzchni, wstępne gruntowanie. Dodatkowo cały proces uzależniony jest od warunków pogodowych. Badania przeprowadzone przez niezależną holenderską firmę doradczą Nieman Raadgevende Ingenieurs wykazują, że średni czas wykonania 1 m2 kompletnej elewacji tradycyjną metodą ETICS zajmuje 3 godziny i 52 minuty. Płyty MEGA FRONTROCK mocuje się bezpośrednio na ścianę przy pomocy łączników mechanicznych, dzięki czemu czas ten skraca się o 40%. Dodatkowo ich powierzchnia jest od razu zagruntowana, co wpływa na oszczędność czasu przy pracach związanych z przygotowaniem powierzchni do nakładania kolejnych warstw. Po zamontowaniu płyt, pokryciu główek łączników i zagruntowaniu obciętych krawędzi płyt zaprawą zbrojącą można rozpocząć zbrojenie elewacji.
REKLAMA:

Fot. RockwoolFot. RockwoolFot. RockwoolFot. Rockwool
Dzięki trzem warstwom materiału oraz dedykowanej technologii montażowej, płyty MEGA FRONTROCK można mocować na różnorodnych rodzajach podłoża, m.in. na betonie, cegle, żelbecie lekkim, pustakach betonowych, bloczkach z betonu komórkowego oraz pustakach poryzowanych i silikatowych. Regulowane łączniki do mocowania płyt umożliwiają montaż izolacji bezpośrednio do ściany, także tej termomodernizowanej. Indywidualnie zaprojektowane narzędzie do mocowania łączników pozwala wyrównywać płaszczyznę ocieplenia. Łączniki posiadające strefę z efektem sprężynowym wraz ze spodnią, miękką warstwą wełny ułatwiają dopasowanie płyt nawet do starego i nierównego podłoża. Ich położenie można regulować do 15 mm, dlatego uzyskanie idealnie płaskiej elewacji jest prostsze, niż w przypadku wyrównywania powierzchni metodą tradycyjną. Zewnętrzna twarda warstwa zapewnia ochronę ocieplenia przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Fot. RockwoolFot. Rockwool
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rockwool
#czytelnia #izolacje #materiały dociepleniowe #do izolacja #plyty #do montaz #rockwool #do sciany #Termoizolacje ścian, podłóg i sufitów

Więcej tematów: