Jak zbudować ścianę z pustaków szklanych

Podziel się:
Szklane ściany rozjaśniają wnętrza pozbawione okien, ale też mogą być elementem dekoracyjnym. Wykonane z przejrzystych lub kolorowych pustaków szklanych, dają ciekawy efekt wizualny.

Pustaki szklane, popularnie zwane luksferami, dostępne są w różnych kolorach i w różnym nasyceniu barw. Ma to wpływ na ich stopień przepuszczalności światła – kształtuje się on w granicach od 50 do 80 proc. Zastępując więc np. w łazience jedną z ceglanych czy gipsowo-kartonowych ścian przegrodą wykonaną z elementów szklanych, zyskamy nie tylko intrygujący element dekoracyjny, ale też wpuścimy do wnętrza dzienne światło.

Jednocześnie wysoki stopień nasycenia koloru umożliwi zagwarantowanie intymności osobom przebywającym w łazience. Podobne zabiegi stosuje się w łazienkach, kuchniach itp.

Fot. WeberFot. WeberFot. WeberFot. Weber
Fot. WeberFot. WeberFot. WeberFot. Weber

Jak zbudować ścianę z pustaków szklanych

1. Krok pierwszy – przygotowanie powierzchni – gruntujemy ją.
2. Krok drugi - wykonanie ramy do zakotwiczenia pierwszej warstwy pustaków.
3. Krok trzeci – wypełnienie ramy elastyczną zaprawą klejącą i ustawienie z krzyżyków dystansowych podstawy, na której ułożymy pustaki szklane.
4. Krok czwarty – układamy pierwszą warstwę pustaków. Pionowe spoiny między kolejnymi pustakami wypełniamy elastyczną zaprawą. Należy pamiętać, że krzyżyki dystansowe ustawia się także w przestrzeniach między pustakami i na krawędziach bocznych ścianki. Po ułożeniu każdej warstwy sprawdzamy poziom. 
5. Krok piąty – montaż zbrojenia, np. prętów zbrojących, stabilizujących pustaki w pionie. Należy je umieścić w wolnych przestrzeniach między pustakami – wciskając w zaprawę, na przemian po wewnętrznej i zewnętrznej stronie pustaków. W krawędziach pustaków aplikujemy kolejną warstwę zaprawy klejącej i kontynuujemy układanie.
6. Krok szósty – w przypadku, gdy szklana ścianka jest fragmentem ściany, wolne przestrzenie między krawędzią pustaków a ścianą należy wypełnić pianką montażową, a ubytki między krawędzią pustaków a ścianą uzupełni
7. gładzią gipsową.
8. Krok siódmy – fugowanie. Czynność tę wykonujemy po usunięciu z powierzchni luksferów krzyżyków i resztek zaprawy.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Weber Leca®
#dom z keramzytu #ściany #weber #z luksfery #poradnik

Więcej tematów: