Guardian LamiGlass® Acoustic- najlżejsze szkło

Podziel się:
Dobrze dobrane szkło dźwiękoizolacyjne chroni wnętrza naszych domów nie tylko przed hałasem, ale również przed szkodliwym promieniowaniem UV czy włamaniem. W przypadku zaawansowanego szkła LamiGlass® Acoustic to właśnie klasa bezpieczeństwa P1A na szkło 33.1 SR idąc w parze z niewielką wagą świadczy o jego atrakcyjności i stanowi przewagę nad podobnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.Aby odpowiednio zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami nadmiernego hałasu, dobrze byłoby w pomieszczeniu, w którym mieszkamy, uczymy się, czy pracujemy oddzielić się od otoczenia skuteczną barierą akustyczną. Ochronę taką może stanowić okno lub szklana fasada pod warunkiem, że będzie stworzona z odpowiedniego rodzaju szkła dźwiękoizolacyjnego.

Fot. GuardianFot. Guardian

Ciszej i bezpieczniej

Jednym z najnowocześniejszych szkieł o właściwościach dźwiękoizolacyjnych jest produkowane w czestochowskiej hucie szkło Guardian LamiGlass® Acoustic z unikalną folią Sound Reduction (SR). Najlżejszym rozwiązaniem jest szkło 33.1 SR, które charakteryzuje się izolacyjnością akustyczną na poziomie 36 dB, czyli aż o 5 dB większą niż standardowe szkło float. 5 dB różnicy w stosunku do zwykłego szkła oznacza, że wykorzystanie LamiGlass® Acoustic np. w budynku przy ruchliwej ulicy wyciszy wnętrza do poziomu, w którym szum przejeżdżających samochodów nie będzie stanowił dla nas dyskomfortu. Jest to znaczna różnica, jeśli wziąć pod uwagę, że hałas podawany w dB obliczany jest w skali logarytmicznej. Oznacza to, że 3 dB to różnica skutek podwojenia źródła hałasu (np. dwa identyczne głośniki zamiast jednego).

Bezpieczeństwo gwarantowane

Dodatkowo, w wyniku zastosowania specjalnej folii PVB oprócz wyraźnego zwiększenia poziomu chrony przed hałasem (szczególnie zauważalne w przypadku szyb zespolonych), szkło to zachowuje właściwości szkła laminowanego bezpiecznego.

Guardian LamiGlass® Acoustic jest szkłem bezpiecznym spełniającym restrykcyjne wymagania na szyby ochronne (według PN-EN 356) począwszy już od klasy P1A (np. szkła 33.1 SR i 44.1 SR), przez klasę P2A (np. szkła 33.2 SR i 44.2 SR) aż do klasy P4A (np. szkło 44.4 SR). Nawet najniższa klasa bezpieczeństwa P1A oznacza, że szkło wytrzymuje 3 uderzenia stalowej kuli o ciężarze 4,11 kg zrzuconej z wysokości 150 cm, a nawet po uszkodzeniu mechanicznym nie tłucze się na ostre kawałki, a jedynie pęka, pozostając nadal przyklejone do folii. Szkło w klasie P4A wytrzymuje 3 uderzenia tej kuli zrzuconej z wysokości 900 cm. Guardian LamiGlass® Acoustic może być z powodzeniem wykorzystywane w oknach antywłamaniowych, a świadectwem jego bezpieczeństwa jest certyfikat wydany m.in. przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie.

Co także istotne, szkło LamiGlass® Acoustic dzięki specjalnej folii użytej w procesie laminacji może powstrzymywać większość szkodliwego promieniowania UV przy niezmienionej przepuszczalności światła widzialnego. Redukcja ta wynosi od 96% w przypadku szkła 33.1, aż do prawie 100% dla 44.4! Dzięki temu zmniejsza się ryzyko chorób skóry, a także powstrzymane zostaje blaknięcie przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia. Co jednak ważne nie ogranicza przy tym dostępu do naturalnego światła dziennego.

Niższe koszty ogrzewania i chłodzenia

By sprostać oczekiwaniom współczesnego budownictwa niskoenergetycznego, Guardian LamiGlass® Acoustic jest również dostępne w wersjach powlekanych: przeciwsłonecznej SunGuard® i termoizolacyjnej ClimaGuard®. Tak zaawansowane rozwiązania nie tylko zabezpieczają przed hałasem, uszkodzeniem czy promieniowaniem ultrafioletowym, ale również pozwalają ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń.

Jasne i przejrzyste

Szkło LamiGlass® Acoustic produkowane jest na wyjątkowo jasnym i przejrzystym szkle bazowym ExtraClear Float, które jest podstawą wszystkich szkieł laminowanych i powlekanych wytwarzanych w Guardian Częstochowa. Warto pamiętać, że wysoka neutralność istotna jest zwłaszcza w przypadku grubszych szkieł, do produkcji których wykorzystuje się więcej masy szklanej, co może mieć wpływ na obniżenie przezierność w przypadku produktów o niższej neutralności.

Źródło: Guardian

(MZ)

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Guardian
#okna #szklo #do ochrona #okna i drzwi #do okno #guardian #produkty #Przeszklenia

Więcej tematów: