Eksperymentalny budynek z materiałów recyklingowych

Podziel się:
Projekt ma na celu wykorzystanie tylu materiałów z odzysku i recyklingu, na ile jest to możliwe lub właściwe. Jednak pewne typy produktów lub technologie potwierdzają najlepsze rozwiązanie w sprawie optymalnej wydajności, dlatego też nowe materiały lub sprzęt są jasno sprecyzowane (i w większości przypadków – darowane). Zarówno wykończony budynek, jak i doświadczenia z procesu budowy, będą służyły jako „laboratorium” w połączeniu z Building Research Establishment (BRE) i z Uniwersytetem. Będą one miały na celu zademonstrowanie sposobu zwalczenia 45% emisji CO2 w Wielkiej Brytanii, które będzie można zastosować w obiektach architektonicznych.

Fot. Brighton Waste HouseFot. Brighton Waste House
Konstrukcja szkieletowa jest wykonana głównie ze ścinek z uratowanych sklejek i jest zaizolowana w różny sposób: darowanych desek KoolthermK15 wykorzystanych na wypełnienie ścienne, w których znalazły się stare kasety VHS i opakowania z płyt kompaktowych, zużyte tapety oraz 19800 jednorazowych, lotniczych szczoteczek do zębów. Ponad 85% materiałów budowlanych zostało pozyskanych z odzysku, ale wykorzystano także nowe produkty i rozwiązania hi tech.

Na przykład, zbudowanie konstrukcji jak najbardziej wiatro- i wodoodpornej, jak również umożliwienie jej dyfuzję pary wodnej na zewnątrz było kluczem do odniesienia sukcesu. Dla zespołu, oczywistym było wykorzystanie rozwiązań membranowych chroniących budynek, czyli słynna niezawodność i wydajność DuPont Tyvek®. W sumie 400 metrów kwadratowych materiału DuPont Tyvek® Housewrap zostało wykorzystanego na pokrycie całej konstrukcji i podobna ilość specjalistycznej membrany budowlanej DuPont Tyvek® UV Facade zainstalowano bezpośrednio pod płytkami dywanowymi pochodzącymi z odzysku, która działa jak okładzina fasadowa ścian zewnętrznych.

Fot. Brighton Waste HouseFot. Brighton Waste House
Faza budowy Brighton Waste House, w której jest kombinacja odpadów z rozwiązaniami hi-tech, takie jak oddychająca membrana budowlana DuPont Tyvek® UV Fasade zainstalowanao za niezwykłą okładziną fasadową, która została wykonana z używanych płytek dywanowych.
REKLAMA:

Mark Hill, DuPont Building Innovations, Sales Manager w Wielkiej Brytanii i Irlandii dodaje, Firma DuPont była zachwycona wsparciem dla tak fascynującego naukowo i doświadczalnego projektu oraz możliwością przekazania naszych dwóch różnych rodzajów zaawansowanych oddychających membran DuPont Tyvek®. Ta eksperymentalna i ważna budowa obejmuje ekspertów z branży i producentów, a także studentów i uczniów. Jest to ekscytujący i innowacyjny sposób, aby zbadać wszystkie możliwości budowania z optymalną wydajnością łącząc odpady z produktami hi-tech, które zostały zaprojektowane do bardzo konkretnych celów, a których wdrożenie nie może być łatwo powielane przez inne rozwiązania.

Wszystkie rodzaje budowlanych membran DuPont Tyvek® wyróżnia kilka kluczowych aspektów, które czynią je idealnym rozwiązaniem dla dzisiejszych projektów. Zasadnicze wymagania dla wysokiej wydajności tych oddychających membran zawarte są w pojedynczej warstwie DuPont Tyvek®, która jest unikalna na rynku z powodu swojej wysokiej jakości. Membrana DuPont Tyvek® odprowadza wilgoć, ale także jest wiatro- i wodoszczelna, dzięki temu, że połączonych razem miliony mikro włókien tworzą „sieć”, która jest nieprzepuszczalna dla powietrza i wody, ale która pozwala parze wodnej na przechodzenie przez jego naturalne pory.


Fot. Brighton Waste HouseFot. Brighton Waste House
Lekki a zarazem wytrzymały DuPont Tyvek® jest łatwy w instalacji na ścianach zewnętrznych i dachach oraz oferuje długoterminową, sprawdzoną niezawodność i trwałość. Zaprojektowany do ochrony konstrukcji budynku przed wpływami atmosferycznymi i wilgocią. Te membrany oferują optymalną szczelność i mogą przyczynić się do poprawy wydajności cieplnej i efektywności energetycznej, a także wewnętrzną stabilność klimatyczną i komfort w budynku.

DuPont Tyvek® UV Facade został opracowany przy użyciu tej samej unikalnej technologii, która spowodowała, że DuPont Tyvek® wiedzie na rynku oddychających membran budowlanych, a to innowacyjne rozwiązanie pozwala na większą swobodę i pewność, gdy projektuje się otwarte fasady panelowe. Membrana skutecznie chroni przed wiatrem, wodą, wewnętrzną kondensacją i przeciekiem powietrza, a także została specjalnie zaprojektowana by być odporną na promieniowanie UV i oferuje całkowicie czarne wykończenie. DuPont Tyvek® UV Facade jest oznaczona znakiem CE zgodnie z normą EN 13859-2, a rygorystyczne testy wykazały, że jest w stanie wytrzymać działanie promieniowania UV przez bardzo znaczny okres czasu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: DUPONT
#czytelnia #architektura #projekty #eko #dupont #Ekorozwiązania

Więcej tematów: