newsletter reklama projekty domów forum
piątek 22 lutego 2019
09.06.2014r...

System BEZOKAPOWY firmy Galeco

System BEZOKAPOWY Galeco to innowacyjny system rynnowy przeznaczony do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Wyróżnikiem tej propozycji na rynku jest systemowe rozwiązanie estetycznego chowania rynny i rury w bryle budynku, bez konieczności tradycyjnego montażu rur na zewnątrz elewacji. System może być wykorzystywany zarówno do orynnowania domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych z uwzględnieniem dachów bez okapów.
Fot. Galeco
Fot. Galeco
Fot. Galeco
Fot. Galeco

Prostokątna rura zastosowana w systemie została zaprojektowana z myślą o chowaniu całego spustu w ociepleniu budynku. System BEZOKAPOWY złożony jest ze stalowej rynny o prostokątnym profilu o szerokości 125 mm i rury spustowej wykonanej z PVC-U o wymiarze 70 x 80 mm. Użycie stali zapewnia najwyższą trwałość w zakresie odporności na oddziaływanie warunków zewnętrznych. Ukrycie rur spustowych pozwoliło na zastosowanie PVC-U, ponieważ w zabudowie elewacji rury są w mniejszym stopniu narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu zabiegowi cały system zyskuje na ekonomiczności. Do produkcji maskownicy, będącej zewnętrznym i widocznym elementem orynnowania, wykorzystuje się stal powlekaną, w pełnej gamie kolorystycznej w celu estetycznego wykończenia elewacji.

Fot. Galeco
Fot. Galeco

W Systemie BEZOKAPOWYM występuje maskownica, która jest elementem długim systemu służącym do zakrycia ciągu rynnowego poprzez zatrzaśnięcie w zamkach haków doczołowych. Rozwiązanie to pozwala naturalnie wkomponować rynny w elewację budynku, niezależnie czy jest ona wykończona tynkiem, cegłą czy płytkami elewacyjnymi.
--
REKLAMA:
--
Źródło: Galeco

(MZ)

źródło: Galeco

d