V Kongres Stolarki Polskiej

Podziel się:
W dniach 22-23 maja 2014 roku w hotelu Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim odbyła się piąta odsłona Kongresu Stolarki Polskiej. Wydarzenie zgromadziło rekordową liczbę uczestników wśród których, obok przedstawicieli branży stolarki budowlanej, obecni byli reprezentanci świata nauki, biznesu, mediów i instytucji rządowych oraz samorządowych.

Fot. Red PenFot. Red PenFot. Red PenFot. Red Pen
Pierwszy dzień obrad poświęcony był tematyce eksportu i internacjonalizacji przedsiębiorstw. W ramach I bloku kongresowego, na pytania o najefektywniejsze strategie umiędzynarodowienia i korzyści płynące z ich realizacji odpowiadali naukowcy i przedstawiciele firm z branży. Pasjonująca była również realizowana w tej części Kongresu dyskusja dotycząca budowania silnej marki i kształtowania jej wizerunku na rynkach zagranicznych. Podczas II bloku swoimi bezcennymi doświadczeniami odnośnie ekspansji za granicę podzielili się natomiast polscy liderzy z wiodących przedsiębiorstw z branży.

Fot. Red PenFot. Red PenFot. Red PenFot. Red Pen
Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu była uroczysta Gala, w czasie której wręczono Certyfikaty Związku POiD. W czasie wieczornej imprezy, po raz drugi w historii, przyznano także branżowe nagrody – Orły Polskiej Stolarki. Zaszczytne tytuły trafiły do laureatów w dwóch kategoriach. Orły w kategorii „Wyróżnienie Prezesa Związku Polskie Okna i Drzwi" otrzymał Janusz Uberna (firma Soudal) i ARIES Firma Produkcyjno-Handlowa Edward Skał. W wyniku rozstrzygnięcia plebiscytu na „Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej 2013" statuetkę w tej kategorii odebrał Tomasz Grela, Prezes Zarządu firmy Aluprof S.A. Podczas Gali wyróżniono również wybitnych przedstawicieli branży, którym wręczono Honorowe Członkostwa w Związku Polskie Okna i Drzwi. Otrzymali je Ryszard Florek, Prezes i właściciel firmy FAKRO oraz Kazimierz Jaworski, wieloletni Dyrektor Generalny i twórca sukcesu firmy Winkhaus Polska Beteiligungs.

Fot. Red PenFot. Red PenFot. Red PenFot. Red Pen
Drugi dzień Kongresu rozpoczął się od konferencji prasowej, na której rozstrzygnięto wyniki ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „BARGEWORK – biuro na wodzie". Spotkanie było unikalną okazją do zobaczenia najlepszych prac, prezentujących innowacyjny projekt biura w całości umiejscowionego na wodzie. Następnie uczestnicy Kongresu wzięli udział w III bloku obrad poświęconym prawidłowemu montażowi stolarki. W ramach dyskusji, eksperci z Instytutu Techniki Budowlanej i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele firm rozmawiali na temat regulacji w tej dziedzinie i wspólnie zastanawiali się, jak zapewnić wysoką jakość prac montażowych. Organizatorzy Kongresu przygotowali również specjalne, praktyczne warsztaty dla architektów, którzy zapoznali się z nowoczesnymi narzędziami do projektowania.

Fot. Red PenFot. Red Pen
Kongres tradycyjnie zakończył się ogłoszeniem rezolucji, które wyznaczają dalsze kierunki funkcjonowania Związku POiD i wpływają na rozwój całej branży. Ustalono, że zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w celu przedyskutowania zapisów w warunkach technicznych dotyczących montażu stolarki budowlanej. Podobne spotkanie w gronie reprezentantów branży poświęcone będzie konsultacjom instrukcji montażu stolarki opracowanej przez Instytut Techniki Budowlanej.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Red Pen Public Relations
#okna #wiadomości #nagrody #kongres #okna i drzwi #konkursy #cennik #RED

Więcej tematów: