newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 22 września 2019
15.05.2014r...

Kwietnik z drabiny - krok po kroku

Masz starą drabinę i chcesz ją wyrzucić? Nie rób tego! Za pomocą drabiny możesz w prosty sposób wyeksponować swoje rośliny przekształcając ją w ... kwietnik. Zastanawiasz się jak to zrobić? Bardzo prosto!
Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 1.

Na początku musisz dopasować długość desek, które utworzą półki kwietnika, do rozmiarów swojej drabiny. W tym celu połóż poziomo deskę na przeciwległych szczeblach, do których później ją przymocujesz. Deska powinna wystawać około 20 cm po obu stronach szczebli. Zaznacz odległości ołówkiem. To samo zrób z drugą deską.

Fot. Bosch
Fot. Bosch
Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 2.

Przy pomocy wyrzynarki przytnij deski wszerz w zaznaczonych wcześniej miejscach. Najlepiej, jeśli użyjesz wyrzynarki akumulatorowej, która nie ma przeszkadzającego w pracy kabla. Pamiętaj o włożeniu okularów i rękawic ochronnych, które osłonią Twoje oczy i dłonie przed wiórami.

Krok 3.

Wygładź przycięte krawędzie. Najłatwiej zrobisz to używając akumulatorowej szlifierki wielofunkcyjnej (np. Bosch PSM 18 LI), która perfekcyjnie je wygładzi. Dzięki wbudowanemu modułowi ssącemu i pojemnikowi z mikrofiltrem na pył po wykonaniu całej pracy będzie wyjątkowo czysto.

Fot. Bosch
Fot. Bosch
Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 4.

Teraz czas na przymocowanie desek do drabiny w taki sposób, by utworzyły półki kwietnika. Połóż je na szczeblach tak, by po obu stronach została taka sama przestrzeń na doniczki, a następnie skręć elementy konstrukcji przy pomocy wiertarko-wkrętarki i wkrętów do drewna.

Fot. Bosch
Fot. Bosch
Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 5.

Gdy konstrukcja jest już gotowa, pomaluj ją przynajmniej dwoma warstwami farby akrylowej. Z zielenią i kolorowymi kwiatami świetnie będzie współgrała biel, ale możesz wybrać też inną barwę farby. W równomiernym i szybkim pokryciu nią kwietnika pomoże Ci system natryskowy. Po wyschnięciu farby ustaw na półkach doniczki z kwiatami.

--
REKLAMA:
--

źródło: Bosch
autor: MZ

Artykuły podobne:

d