newsletter reklama projekty domów forum
sobota 20 lipca 2019
24.04.2014r...

Projektantka Oras Kirsi Svärd nagrodzona

Kirsi Svärd, projektantka tworząca nowoczesne linie armatury dla firmy Oras otrzymała Finnish Designer Awards 2014. To najważniejsze wyróżnienie specjalistów branży projektowej w Finlandii. Pod jej kierunkiem powstały tak znane i nowoczesne linie jak inteligentna seria Oras Optima, czy designerska Cubista.
Kirsi Svärd, Fot. Oras
Kirsi Svärd, Fot. Oras
Finnish Designer Awards przyznawana jest od 1981 r. Firmowana jest przez najstarsze w Skandynawii organizacje zrzeszające profesjonalistów z dziedziny projektowania - Fińskie Stowarzyszenie Projektantów Ornamo i Stowarzyszenie Fińskich Grafików Grafia. Rokrocznie wręczana jest w sześciu kategoriach. Nagrody otrzymują najlepsi specjaliści tworzący grafikę użytkową, modę, tkaninę, wyroby drewniane, meble oraz wzornictwo przemysłowe. I właśnie w tej ostatniej dziedzinie w tym roku wyróżniona została Kirsi Svärd. Według jury dzieła proponowane przez szefową zespołu projektowego Oras charakteryzują się udanym połączeniem zaawansowanej technologii z wysokiej jakości wzornictwem.

Fot. Oras
Fot. Oras

- Kwestie praktyczne, takie jak wygoda użytkowania czy ekologia, są dla mnie bardzo ważne, gdyż w Skandynawii przywiązujemy do tego szczególną wagę. Szukam takich rozwiązań, które spowodują, że użytkownik powie: ‘tak właśnie powinno to działać!’. Równocześnie staram się tworzyć formy wyróżniające się na tle innych. Kiedy przystępuję do pracy, zawsze pytam się czy można coś zrobić inaczej niż dotychczas. Chcę, aby klienci sięgali po zaprojektowane przeze mnie przedmioty z uwagi na oryginalny wygląd - opowiada o swoim sposobie pracy i myśleniu o nowoczesnym wzornictwie Kirsi Svärd.
--
REKLAMA:
--
Główna projektantka firmy Oras na co dzień pracuje jako Design Director w biurze projektowym ED Design. Dla marki Oras Kirsi pracuje od lat. Zaprojektowała wiele linii m.in. ekologiczną i inteligentną rodzinę baterii Optima, designerską serię inspirowaną kubizmem – Oras Cubista, wysmakowaną linię baterii natryskowych Eterna oraz armaturę z serii Vienda i Vega. Fińskie biuro projektowe, dzięki nawiązanej na początku lat 90-tych współpracy z Oras stało się też pionierem w tworzeniu baterii bezdotykowych sterowanych elektronicznym sensorem.

źródło: Oras

d