newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
26.02.2014r...

Jak wybrać sedes

Planując zakup sedesu, możemy wybierać spośród różnych modeli. Urządzenie to powinno być przede wszystkim komfortowe w użytkowaniu, praktyczne i wygodne. Równie ważna jest trwałość oraz łatwość w utrzymaniu w czystości.
Fot. Grupa ARMATURA
Fot. Grupa ARMATURA
Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest sedes stojący. Jego mocowanie polega na przykręceniu śrubami do podłogi. Ten rodzaj montażu zapewnia stabilność i trwałość. Wśród sedesów stojących rynek oferuje takie urządzenia, jak:
– górnopłuki (zbiornik zawieszony jest wysoko),
- dolnopłuki (zbiornik znajduje się nad miską),
- kompakty.

- Pierwsze z nich kojarzone są obecnie ze starym budownictwem. Aktualnie dużą popularnością cieszą się funkcjonalne modele kompaktowe, w których zbiornik spłukujący umiejscowiony jest bezpośrednio na misce – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Standardowa długość od 65 do 70 cm gwarantuje wygodne użytkowanie i sprawia, że znajdują one zastosowanie w nawet najmniejszych powierzchniowo łazienkach. Warto dodać, że nowoczesne modele kompaktowe w większości przypadków mają w standardzie funkcję stop, a także opcję typu 3/6, która pozwala na wybór ilości spłukiwanej wody.
--
REKLAMA:
--
Toalety podwieszane pozwalają estetycznie i niebanalnie zaaranżować wnętrze. - Montaż przy pomocy stelaża podtynkowego pozwala na ukrycie zbiornika spłukującego, a co za tym idzie – optycznego powiększenia przestrzeni i podkreślenia minimalizmu wystroju – wyjaśnia Aneta Dziedzin.
Fot. Grupa ARMATURA
Fot. Grupa ARMATURA
Ponadto charakteryzuje się ono doskonałą funkcjonalnością i ułatwia utrzymanie czystości w łazience. Choć wiele osób obawia się ich wyboru, mając przekonanie o niewielkiej stabilności tego rozwiązania, wiszące miski charakteryzują się dużą wytrzymałością – dopuszczalne max. obciążenie to 400 kg. Są wygodne w użytkowaniu, ale też z reguły droższe od tradycyjnych rozwiązań.

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, przeanalizujmy, z jakiego materiału został on wykonany. Ceramika powinna być odporna na uszkodzenia lub zarysowania powierzchni. Zapewnia to warstwa szkliwa, które chroni zewnętrzną powłokę elementów przed zniszczeniem. Nie bez znaczenia jest też odcień bieli – pamiętajmy, że mogą wystąpić różnice w tym zakresie. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest zakup wszystkich elementów ceramicznych u jednego producenta.

źródło: Grupa ARMATURA

Artykuły podobne:

d