Osprzęt elektryczny – wygoda w zasięgu ręki

Podziel się:
W przeciętnym postrzeganiu osprzęt elektryczny to gniazda i włączniki. Nic bardziej błędnego – wraz z rozwojem technologii pojawia się szereg nowych i unowocześnionych rozwiązań ułatwiających korzystanie z domowych urządzeń i zapewniających płynną pracę instalacji. Są to np. regulatory temperatury, czujniki ruchu, ściemniacze światła czy gniazda teleinformatyczne: RTV, głośnikowe i komputerowe.

Ściamniacz. Fot. OspelŚciamniacz. Fot. Ospel

Dopasowane do potrzeb

Preferencje odnośnie intensywności oświetlenia wnętrza czy też jego ogrzania to bardzo indywidualna sprawa, na którą wpływ ma też szereg czynników zewnętrznych, jak pora dnia i roku, wykonywane w danej chwili czynności itp. Inne oświetlenie jest potrzebne podczas pracy, inne – np. przy lekturze czy oglądaniu telewizji. Podobnie rzecz się ma z temperaturą – ćwicząc w domu czy sprzątając nie potrzebujemy takiej, jak siedząc w fotelu i oglądając film.

Elektroniczny czujnik ruchu. Fot. OspelElektroniczny czujnik ruchu. Fot. OspelRegulator temperatury. Fot. OspelRegulator temperatury. Fot. Ospel
Aby ułatwić sobie dostosowanie parametrów ogrzewania i oświetlenia do potrzeb, warto wyposażyć dom w ściemniacze oraz regulatory temperatury. Decydując się na ściemniacze, możemy wybierać spośród tradycyjnych przyciskowo-obrotowych lub bardziej zaawansowanych technologicznie wielofunkcyjnych, możliwych do sterowania pilotem na podczerwień lub dotykiem. Umożliwiają one szybkie i płynne zmiany stopnia natężenia w często używanych pomieszczeniach. Z kolei np. w korytarzu, garażu czy komórce warto rozważyć montaż elektronicznego czujnika ruchu, dzięki któremu światło włączy się automatycznie w momencie wejścia kogoś do pomieszczenia.

Ganiazdo telefoniczno-antenowe. Fot. OspelGaniazdo telefoniczno-antenowe. Fot. OspelGaniazdo głośnikowe pojedyncze. Fot. OspelGaniazdo głośnikowe pojedyncze. Fot. Ospel
Nie trzeba nikogo przekonywać, że ograniczanie intensywności grzania np. gdy nikogo nie ma w domu, ma bezpośrednie przełożenie na mniejsze rachunki. Wśród regulatorów temperatury dostępne są m.in. urządzenia z sondą podpodłogową, doskonałe do wnętrz z elektrycznym lub wodnym ogrzewaniem podłogowym, czy nowoczesne regulatory z czujnikiem napowietrznym, które monitorują temperaturę w domu i dostosowują ją do parametrów wcześniej zaprogramowanych. Dzięki temu, że akcesoria te oferowane są w wersji podtynkowej i szeregu wariantów kolorystycznych, swobodnie można je dopasować do aranżacji każdego wnętrza.

Ganiazdo RTV - SAT. Fot. OspelGaniazdo RTV - SAT. Fot. OspelGniazdo RTV-RT. Fot. OspelGniazdo RTV-RT. Fot. Ospel

Wszystko w jednym miejscu

Telewizor, komputer, telefon, zestaw kina domowego, konsola – właściwie w każdym domu można znaleźć ten sprzęt. Jak je podłączyć, by wykreować domowe, multimedialne centrum rozrywki? Przede wszystkim należy optymalnie dobrać osprzęt elektryczny i akcesoria dodatkowe. Specjalne gniazda zdecydowanie ułatwiają podłączenie sprzętu RTV. Oferowane są one w wielu wariantach, od prostych gniazd typu F pojedynczych i podwójnych, przeznaczonych do stosowania w prostych, domowych instalacjach, przez gniazda RTV końcowe i przelotowe do najbardziej zaawansowanych RTV-SAT końcowych i przelotowych, które pozwalają na budowanie sieci kablowych. Jako pojedyncze lub podwójne oferowane są gniazda głośnikowe, teleinformatyczne - do podłączenia komputera czy telefonu.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ospel
#czytelnia #instalacje #w wewnatrz_bud #rtv #ospel #gniazdo #Instalacje elektryczne

Więcej tematów: