newsletter reklama projekty domów forum
piątek 22 lutego 2019
04.09.2013r...

Brama optymalnie dopasowana

Powszechnie stosowane bramy segmentowe umożliwiają swobodny wjazd do garażu, są też wygodne w użytkowaniu i obsłudze, efektywne i funkcjonalne.
Fot. Hörmann Polska
Fot. Hörmann Polska
Dzięki dodatkowemu wyposażeniu użytkowanie bram garażowych jest coraz bardziej komfortowe. Ze względu na szeroką ofertę rynku w tym zakresie, warto zastanowić się nad tym, co nam będzie potrzebne na etapie wybierania bramy. Optymalnym wyborem są akcesoria producenta bramy, gdyż zdecydowanie najłatwiej będzie je dopasować do niej.

Najczęściej wybieraną opcją dodatkową jest napęd elektryczny, który podnosi wygodę korzystania i doceniany jest zwłaszcza w zimne, wietrzne, mroźne czy deszczowe dni. Jeden pilot pozwala na uruchomienie zarówno bramy garażowej, jak i wjazdowej. Komfort wzrasta, gdy napęd wykorzystuje dwukierunkowy system sterowania radiowego, który umożliwia on sprawdzenie, czy brama jest zamknięta, nawet gdy znajduje się ona poza zasięgiem wzroku.

Warto rozważyć też wybór drzwi przejściowych bez wystającego progu. Zapewniają wygodny i szybki dostęp do garażu, a próg w wysokości 5-10 mm niemal wyklucza ryzyko potknięcia i ułatwia przejeżdżanie.
--
REKLAMA:
--
Aby brama nie stanowiła łatwej do pokonania przeszkody dla potencjalnego włamywacza, powinna być wyposażona w elementy podwyższające bezpieczeństwo. Napęd elektryczny sprawia, że podczas zamykania brama automatycznie rygluje się w prowadnicy. Jeśli ryglowanie działa mechanicznie, jest skuteczne także w razie awarii zasilania. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia też nowoczesny system sterowania radiowego, wykorzystujący 128-bitowe kodowanie – skutecznie chroni sygnał radiowy przed skopiowaniem przez niepowołane osoby.

Fot. Hörmann Polska
Fot. Hörmann Polska
Napęd elektryczny można uzupełnić akcesoriami sterującymi, które będą dodatkowym zabezpieczeniem. Sterowniki mogą wykorzystywać środki dostępu w postaci kodu liczbowego, klucza z elektronicznym chipem czy odcisku linii papilarnych. Uzupełnieniem systemu mogą być fotokomórki, które zatrzymują bramę natychmiast po przerwaniu promienia światła, czy lampy sygnalizujące ruch bramy.

Oprócz zabezpieczających i użytkowych, brama pełni też funkcję dekoracyjną. Powinna więc być estetyczna, dopasowana do architektury budynku i wykończenia elewacji. W przypadku remontu garażu warto zainwestować w zlicowaną z płytą bramy przesłonę wyrównującą nadproże, która ukryje przejście między najwyższym segmentem bramy a nadprożem. Z kolei do styl budynku możemy dopasować bramę poprzez dobór odpowiednich uchwytów z tworzywa sztucznego, aluminium lub stali nierdzewnej, przeszkleń oraz rozmaitych aplikacji ze stali nierdzewnej i szkła.

Ważna jest też renoma producenta, którą potwierdza m.in. przynależność do Związku POiD. Członkostwo w organizacji branżowej oznacza, że oferowane przez dane przedsiębiorstwo produkty spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Kupując wyroby uznanych producentów, posiadające odpowiednie certyfikaty, możemy liczyć na ich bezpieczną i długotrwałą eksploatację.

źródło: Hörmann Polska

Artykuły podobne:

d