newsletter reklama projekty domów forum
sobota 23 września 2017
17.06.2013r...

Drzwi łamane

To idealne rozwiązanie do niewielkich mieszkań. Są wygodne w użytkowaniu, wymagają zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjnie otwierane drzwi, nie ma też potrzeby zapewniania wolnej ściany jak w przypadku drzwi przesuwnych. Są przy tym atrakcyjne wizualnie, trwałe i estetyczne.
Fot. Invado
Fot. Invado
Drzwi łamane zbudowane są z dwóch jednakowych elementów, które na górze i na dole, a czasami również pośrodku są połączone specjalnymi okuciami. Konstrukcję tworzy rama z MDF lub drewna klejonego warstwowo z wypełnieniem kartonowym typu plaster miodu. Z zewnątrz skrzydło jest obustronnie obłożone płytą HDF.  

W przypadku tego typu drzwi ogromne znaczenie dla ich trwałości i komfortu użytkowania mają okucia, a zwłaszcza zawiasy łączące obie części skrzydła. Zastosowanie zawiasów sprężynowych pozwala na utrzymanie ich we wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej.

Fot. Invado
Fot. Invado
Drzwi dostępne są jako prawe, lewe; można też wybrać łamane drzwi podwójne. Wymiary mogą być różne, podobnie jak kolorystyka (okleina enduro oraz eco-fornir w 19 kolorach), technologie wykończenia powierzchni oraz design. Obok pełnych oferowane są drzwi z różnymi rodzajami przeszkleń, co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Otwieranie i zamykanie drzwi jest możliwe dzięki górnej prowadnicy, po której porusza się specjalny element jezdny, oraz pozwalającym na obrót skrzydła czopom znajdującym się w elemencie bliższym ościeżnicy.
--
REKLAMA:
--
Źródło: Invado

źródło: Invado
Najnowsze wieści z branży
Wideo
Zobacz powiększony film oraz inne instrukcje

Home
Newsletter
Reklama
Partnerzy
Materiały do pobrania
Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone
www.oBud.pl

Wydawca:

Nevicom Sp. z o.o.
ul. R. Kaczmarczyka 17
85-796 Bydgoszcz
tel./fax: 052/ 321 12 80
NIP: 5542920610
KRS: 0000454504
d