Energooszczędności-nowy wymiar-85 mm od Aluplast

Podziel się:
Producenci systemów okiennych od lat poszukują optymalnych rozwiązań pozwalających na uzyskanie jak najlepszych parametrów, przy jednoczesnej racjonalizacji procesów produkcji okien.

Kierunkiem, w którym jednak bezsprzecznie od wielu lat następuje rozwój systemów profili okiennych jest dążenie do redukowania współczynnika przenikania ciepła profili. Na łamach „Profiokna" już wielokrotnie pokazywaliśmy jak wyglądała ewolucja profili okiennych na przestrzeni lat i jakie efekty przynosiły różnego rodzaju zmiany w ich konstrukcji. Abstrahuję oczywiście od sytuacji, gdzie uzyskane wyniki badań i zestawienia profili nie mają za wiele wspólnego z tym co faktycznie oferuje się klientom. Śledząc „klasyczną" drogę rozwoju profili okiennych często spotkać się mogliśmy z dyskusjami dotyczącymi optymalnej ilości komór, czy też głębokości zabudowy profili. Niektórzy producenci próbowali dowodzić, że tylko głębokość zabudowy powyżej 90 mm daje możliwość uzyskania wyśrubowanych wyników. Dzisiaj widać, że były to teorie nieco na wyrost, gdyż od jakiegoś czasu obserwować możemy u tych producentów zmniejszanie głębokości tych kształtowników zdecydowanie poniżej tej „magicznej" kiedyś granicy. Oczywiście związane to jest również z poszukiwaniem oszczędności, ale zdawać trzeba sobie też sprawę, iż mnożenie komór i zwiększanie głębokości zabudowy przynosi efekty tylko do pewnego momentu, a później jest to już tylko marketing. Tymczasem firma Aluplast od kilku lat rozwija swoje systemy w oparciu o dwie głębokości zabudowy: 70 mm oraz 85 mm, w ramach których mamy do wyboru zarówno systemy z uszczelnieniem zewnętrznym, jak również środkowym.

PRODUKT-MIX na nowe czasy

Tworzenie konstrukcji okiennych o niskiej przenikalno-ści cieplnej, to już nie moda i ciekawostka, to trwały i wyznaczony na długie lata kierunek rozwoju techniki okiennej. Podążając konsekwentnie od lat tą drogą Aluplast rozbudował swoje portfolio produktów o całą gamę nowych rozwiązań konstrukcyjnych, których wspólnym mianownikiem jest głębokość zabudowy 85 mm, a efektem finalnym możliwość tworzenia energooszczędnych konstrukcji okiennych spełniających już dzisiaj wymogi stawiane oknom w przyszłości.
REKLAMA:

Głębokość zabudowy 85 mm oraz sześciokomorowa budowa, to z jednej strony lepsze właściwości cieplne profili, a z drugiej strony poprzez poszerzenie wrębu szybowego możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm. Zunifikowana dla wszystkich systemów głębokość zabudowy to również możliwość korzystania, niezależnie od wybranego rozwiązania konstrukcyjnego, z szerokiej gamy różnego rodzaju profili dodatkowych, jak np. poszerzenia, łączniki itp. Nieco do lamusa odchodzą czasy, gdy jednym rozwiązaniem konstrukcyjnym próbowało się „oczarować" konsumentów poszukujących okien mogących spełnić ich często bardzo zróżnicowane oczekiwania i potrzeby. By móc z powodzeniem i w sposób skuteczny segmentować ofertę, a przy tym posiadać rozwiązania pozwalające na spełnianie zaostrzanych stopniowo wymagań konieczne jest poszukiwanie nowych produktów. Poniżej prezentujemy skróconą charakterystykę nowych systemów w ramach głębokości zabudowy 85 mm.

Fot. 1 Ideal 8000Fot. 1 Ideal 8000

Ideal 8000 (Fot. 1)

W ramach tego systemu następuje połączenie dwóch różnych dróg zmierzających do ograniczania przenikal-ności cieplnej całej konstrukcji okiennej. Z jednej strony, kształtowniki zwiększają swoją głębokość i liczbę wewnętrznych komór, a z drugiej możliwa jest częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień w skrzydłach na rzecz technologii „bonding inside", polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego. System Ideal 8000 jest przykładem klasycznej konstrukcji z uszczelnieniem środkowym, co zapewnia tym profilom lepsze właściwości termiczne i akustyczne. Na podstawie badań w instytucie IFT-Rosenheim system uzyskał rekomendacje spełniania wymagań stawianych oknom w budynkach pasywnych. Kilka wariantów ram i skrzydeł oraz bardzo zróżnicowany design dają dużą swobodę wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Fot. 2 Ideal 7000Fot. 2 Ideal 7000

Ideal 7000 (Fot. 2)

System Ideal 7000 jest nową konstrukcją, optycznie niezwykle zbliżoną do profili Ideal 8000, a różniącą się od nich system uszczelnienia, gdyż są to profile z uszczelnieniem zewnętrznym. Dzięki takiej konstrukcji pojawia się możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania specjalnych adapterów.

Fot. 3 Drzwi zewnętrzne Ideal 7000Fot. 3 Drzwi zewnętrzne Ideal 7000

Drzwi zewnętrzne Ideal 7000 (Fot. 3)

Dopełnieniem oferty systemów okiennych jest nowa konstrukcja profili drzwiowych serii Ideal 7000. Wielo-komorowa budowa oraz głębokości zabudowy 85 mm i zastosowanie progu drzwiowego z przekładką termoizolacyjną pozwoliło znacząco poprawić parametry izolacyjności termicznej systemu, osiągającego wartość Uf = 1,2 W/m2 K. W nowych profilach możliwe jest już stosowanie szerszych pakietów szybowych i wypełnień o szerokości do 51 mm.

Tworzenie konstrukcji okiennych o niskiej przenikalności cieplnej, to już nie moda i ciekawostka, to trwały i wyznaczony na długie lata kierunek rozwoju techniki okiennej. Podążając konsekwentnie od lat tą drogą Aluplast rozbudował swoje portfolio produktów o całą gamę nowych rozwiązań konstrukcyjnych, których wspólnym mianownikiem jest głębokość zabudowy 85 mm

Fot. 4 Drzwi HST 85 mmFot. 4 Drzwi HST 85 mm

Drzwi unoszono-przesuwne HST 85 mm (Fot. 4)

Na początku tego roku swoją premierę miał nowy system drzwi HST, który jest z jednej strony odpowiedzią na oczekiwania w zakresie tworzenia coraz większych konstrukcji okiennych, a z drugiej strony poprzez zmiany konstrukcyjne, a przede wszystkim możliwość stosowania szerszych pakietów szybowych, pozwala uzyskiwać ponadprzeciętne właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej. Modułowy charakter konstrukcji jest nowością w tym segmencie i umożliwia trzy dowolne konfiguracje produktu, w zależności od oczekiwanych parametrów cieplnych. Nowością w programie asortymentowym aluplast jest również hybrydowe rozwiązanie pozwalające na połączenie w jednym systemie cieszących się wciąż dużą popularnością skrzydeł z systemów serii Ideal 4000 z nową sześciokomorową ramą o głębokości 85 mm (Fot. 5). Seria ta pozwala z jednej strony na poprawę właściwości cieplnych konstrukcji w stosunku do profili Ideal 4000, a z drugiej strony dzięki zwiększonej głębokości zabudowy pozwala na swobodne łączenie ze sobą konstrukcji na bazie serii Ideal 4000 z systemami Ideal 7000 oraz Ideal 8000.

Fot. 5 Ideal 4000 85 mmFot. 5 Ideal 4000 85 mmTak kompleksowa propozycja wielu rodzajów rozwiązań systemowych daje możliwość swobodnego kształtowania swojej oferty, jak również posiadania w ofercie rozwiązań najlepiej dostosowanych do potrzeb inwestorów. Poszczególne elementy systemu oraz bogata gama profili dodatkowych mogą być dowolnie łączone i zestawiane ze sobą, pozwalając znaleźć rozwiązania specyficzne dla danego obiektu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aluplast
#okna #czytelnia #buduj z aluplastem #okno #okna i drzwi #aluplast #profil #do okno #z pvc

Więcej tematów: