newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
27.03.2013r...

Surowe wnętrza

Mieszkania w loftach cieszą się ogromną popularnością w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Także w Polsce coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych, decyduje się zamieszkać w pofabrycznym budynku.
Fot. Metropolis
Fot. Metropolis
Równie popularne są tzw. soft lofty, czyli budowane od podstaw i utrzymane w industrialnym stylu przestrzenie mieszkalne. Przestrzeń i możliwość jej swobodnej aranżacji przyciąga do nich minimalistów i zwolenników nowoczesnych wnętrz.

Awangardowe mieszkania utrzymane w przemysłowym stylu otwierają przed właścicielami niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Charakterystyczne dla tych wnętrz są ogromne okna, otwarte przestrzenie, surowość zdominowana przez stal, szkło, beton i duże powierzchnie o chłodnej kolorystyce.

W tego typu przestrzeniach najlepiej sprawdzają się szarości i biel, które nie tylko czynią je optycznie większymi, ale także umożliwiają w doskonały sposób wyeksponować dodatki. Aby podkreślić kojarzące się z pofabryczną architekturą chłód i prostotę, można wykończyć powierzchnię ścian tynkiem dekoracyjnym imitującym beton, np. Bronx. W efekcie ściana imitować będzie stary, surowy mur.

Ten materiał świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, w których dominują szarości i biel. Można też nadać płaszczyźnie wyjątkowy, unikatowy charakter, wkomponowując w tynk papier, zdjęcia czy grafikę. Zastosowanie innego tynku pozwoli nam uzyskać ścianę o undergroundowym charakterze, wizualnie przypominającą surowy, lany beton z widocznymi zaciekami wody.

Tynki dekoracyjne pozwalają swobodnie aranżować przestrzeń za pomocą faktury i koloru.
--
REKLAMA:
--

źródło: Metropolis

Artykuły podobne:

d