newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 21 czerwca 2018
15.05.2017r...

Wszystko o remoncie stropu

Remont starego domu to fascynująca wędrówka po technologiach i materiałach z minionych lat. Odkrywając kolejne warstwy stropu natrafiamy na różne rozwiązania wynikające z ówczesnych realiów budowlanych.
Każdy z zastosowanych wtedy materiałów spełniał w stropie określoną funkcję: izolacyjną lub konstrukcyjną.

Dawne technologie


Fot. Leca Polska
Fot. Leca Polska

Dawniej, w stropach, jako zasypki izolacyjne i wypełniające stosowano polepy z gliny, wapna i trocin, a później zasypki z gruzu lub żużla. Na wierzchu układano deski lub podkłady betonowe.

Co z tym zrobić podczas remontu?

Problemy do rozwiązania:

Wymiana zasypek izolacyjnych

Stare ciężkie zasypki dokładnie rozkładały się pomiędzy belkami stropowymi skutecznie izolując akustycznie strop. Obecnie nie zawsze jest możliwe szczelne ułożenie płyt ze styropianu lub wełny. Materiały te są skuteczne w pełnych rozwiązaniach systemowych, które sprawdzają się przy wykonywaniu nowego stropu.

Wyrównanie powierzchni stropu

Stare stropy drewniane często wykazują znaczne ugięcia. Spowodowane jest to między innymi dużym ciężarem polepy. Jeden m2 takiego wypełnienia może ważyć nawet 150 kg. Aby zatrzymać dalsze ugięcie stropu i bezpiecznie móc go użytkować warto zmniejszyć obciążenie w stropie wprowadzając materiał lżejszy, a równie skutecznie izolujący.

Porada eksperta


Andrzej Dobrowolski, kierownik produktu keramzyt Leca®

Remont stropu a akustyka

Przy remontach starych stropów należy pamiętać o izolacji akustycznej przegrody i właściwościach pierwotnie zastosowanych materiałów. Zamiana „ciężkich” wypełnień z gruzu, polepy czy piasku, na lekkie materiały płytowe, takie jak styropian czy wełna, skutkuje bardzo dużym obniżeniem masy powierzchniowej stropu. A to najczęściej pociąga za sobą obniżenie izolacyjności akustycznej. Dodatkowo, w każdym stropie konieczne jest zastosowanie materiału ograniczającego przenoszenie dźwięków uderzeniowych. Do obu typów izolacji można zastosować różne rodzaje Leca® KERAMZYTU.

Więcej szczegółów oraz rozwiązania drenaży wraz z rysunkami na leca.pl w sekcji rozwiązania


Rozwiązanie dla każdego remontowanego stropu

Leca® KERAMZYT to lekkie ceramiczne kruszywo, które może być zastosowane przy remoncie każdego stropu. Jako materiał niepalny stanowi barierę przeciwogniową, jako materiał o wewnętrznej porowatej strukturze pomaga zapewnić odpowiednią izolacyjność akustyczną. W zależności od granulacji keramzyt jest od dwóch do czterech razy lżejszy niż stare polepy, zasypki z gruzu lub żużla.

Remont stropu drewnianego


Fot. Leca Polska
Fot. Leca Polska

Zobacz „krok po kroku” rozwiązanie remontu stropu drewnianego

W stropie drewnianym Leca® KERAMZYT izoluje akustycznie i poziomuje ugięty strop. (1. Leca® KERAMZYT izolacyjny M lub L 2. Leca® KERAMZYT podsypkowy 3. Płyty suchego jastrychu)
--
REKLAMA:
--

Remont stropu WPS


Fot. Leca Polska
Fot. Leca Polska

Zobacz „krok po kroku” rozwiązanie remontu stropu WPS

W stropie WPS Leca® KERAMZYT stanowi wypełnienie oraz podłoże pod płyty suchego jastrychu. Eliminuje to wszystkie mokre prace skracając tym samym czas realizacji. (1. Leca® KERAMZYT izolacyjny M lub L 2. Leca® KERAMZYT podsypkowy 3. Płyty suchego jastrychu)

Remont stropu Kleina


Fot. Leca Polska
Fot. Leca Polska

Zobacz „krok po kroku” rozwiązanie remontu stropu Kleina

W stropie Kleina Leca® KERAMZYT dokładnie wypełnia przestrzeń między belkami i pozwala na ułożenie klasycznej izolacji akustycznej oraz szlichty cementowej. (1. Leca® KERAMZYT izolacyjny M lub L 4. Pianka poliuretanowa, wełna lub styropian 5. Szlichta cementowa)

Wiele innych rozwiązań

W remontach budynków Leca® KERAMZYT sprawdza się również jako wypełnienie i izolacja: stropodachów, podłóg na gruncie, w zasypkach i drenażach, izolacjach instalacji zewnętrznych oraz wielu innych rozwiązaniach.

Więcej informacji technicznych, w tym gotowe rozwiązania wraz z rysunkami CAD dla remontowanych i nowoprojektowanych obiektów znajdziesz w sekcji rozwiązania na stronie leca.pl.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy doradców technicznych Leca Polska.

Źródło leca.pl

REMONT Z KERAMZYTEM

Wszystko o remoncie stropu

Czytaj w poradniku:
- Ciepła i sucha podłoga na gruncie
Czytaj również na stronie producenta:
- Kapitalny (pełny) remont stropu drewnianego


Artykuły podobne:

d