newsletter reklama projekty domów forum
sobota 20 lipca 2019
29.10.2012r...

Oras Safira - baterie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z tradycyjnych sprzętów codziennego użytku. Jednak aby ułatwić im codzienne czynności warto dostosować przedmioty do potrzeb niepełnosprawnych. Dlatego firma Oras, wychodząc na przeciw potrzebom niepełnosprawnych przedstawia rozwiązania, które ułatwią codzienną higienę oraz korzystanie ze zlewu w kuchni.
Fot. Oras. Oras Safira – bateria umywalkowa z przedłużonym uchwytem – funkcjonalna i estetyczna
Fot. Oras. Oras Safira – bateria umywalkowa z przedłużonym uchwytem – funkcjonalna i estetyczna
Dla osób poruszających się na wózku szczególnie ważne jest, żeby bateria miała przedłużony uchwyt uruchamiający dopływ wody oraz wydłużoną wylewkę, która dodatkowo ułatwi korzystanie z kranu w pozycji siedzącej. Dlatego firma Oras, lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnej armatury, wprowadził na rynek serię baterii zaprojektowanych z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych – krany Oras Safira z przedłużonym uchwytem, do montażu zarówno w łazience, toalecie, jak i na zlewozmywaku w kuchni. Baterie Oras Safira są również wygodnym rozwiązaniem dla osób poruszających się o kulach – uchwyt dopływu wody można otworzyć lub zamknąć przy użyciu łokcia, bez ryzyka utraty równowagi.

Potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych są bardzo często pomijane przez wielu producentów. My, w firmie Oras, staramy się dostosowywać nasze produkty do oczekiwań i potrzeb wszystkich klientów. Dlatego projektując baterie, zarówno umywalkowe, jak i wannowo-prysznicowe pamiętamy o potrzebach osób niepełnosprawnych i starszych – podkreśla Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.
--
REKLAMA:
--
Fot. Oras. Oras Nova – termostatyczna bateria natryskowa – wygoda i bezpieczeństwo
Fot. Oras. Oras Nova – termostatyczna bateria natryskowa – wygoda i bezpieczeństwo
Kolejnym rozwiązaniem, które jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych są baterie bezdotykowe. Krany te uruchamiane są za pomocą fotokomórki i nie jest konieczne wychylanie się, żeby uruchomić baterię. Wystarczy że przyłożymy ręce w odpowiedniej odległości od sensora elektronicznego i woda sama zacznie płynąć. Oras w swojej ofercie ma szeroką gamę baterii bezdotykowych o zróżnicowanym wzornictwie, m.in. z linii: Oras Electra, Oras Vienda, Oras Cubista, Il Bagno Alessi Dot. Łączy je jednak łatwość uruchamiania oraz łatwość utrzymania ich w czystości, co jest ważne dla każdego z nas. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że w niektórych modelach możemy samodzielnie ustawić odległość w jakiej musimy umieścić ręce od sensora, aby uruchomić wodę. Umożliwia to dostosowanie funkcji baterii do indywidualnych potrzeb, także osób niepełnosprawnych. Baterie bezdotykowe to również doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, lub dzieci – nawet gdy zapomną zakręcić wodę ona sama przestanie płynąć, gdy tylko oddalą się od sensora umieszczonego w kranie.

Firma Oras zadbała także o wygodę osób niepełnosprawnych pod prysznicem. Producent zaprojektował specjalny zestaw natryskowy, Oras Sensiva, z drążkiem natrysku o dł. 650 mm i systemem ułatwiającym ściąganie rączki prysznica. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zarówno domownicy poruszający się na wózku, jak i pozostali mogą w wygodny sposób skorzystać z kąpieli pod prysznicem. Rozwiązaniem poprawiającym komfort codziennych kąpieli dla osób niepełnosprawnych jest także termostatyczna bateria natryskowa Oras Nova z przedłużonym uchwytem. Uruchamianie tej baterii jest znacznie łatwiejsze. Jej obudowa nie nagrzewa się, zatem nie grozi nam oparzenie.

źródło: Oras

d