newsletter reklama projekty domów forum
środa 22 stycznia 2020
12.08.2019r...

Kształtki wieńcowe Porotherm od Wienerberger

Firma Wienerberger wprowadza do swojej oferty kolejne elementy, które ułatwią pracę fachowców. W portfolio producenta ceramiki budowlanej właśnie pojawiły się trzy nowe produkty – kształtki wieńcowe: Porotherm L25/29, Porotherm U25/6, Porotherm U25/23.8.
Kształtki wieńcowe Porotherm od Wienerberger
Kształtki wieńcowe Porotherm od Wienerberger


Fot. Wienerberger
Fot. Wienerberger

Czym są kształtki wieńcowe i dlaczego warto z nich korzystać?

To rozwiązanie, które przede wszystkim skraca czas prac na budowie. Porotherm to jeden z najbardziej kompletnych systemów do budowy, który wzbogaca się o dodatkowe akcesoria. Kształtki służą do wykonywania obmurówek wieńca stropowego, czyli jako szalunek wieńcowy. Ich forma przekłada się na prosty montaż, dzięki czemu fachowcy mogą szybciej położyć strop i wieniec, bez potrzeby pracochłonnego deskowania. Ich zastosowanie zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń przekazywanych na mur przez strop, co pozytywnie wpływa na trwałość konstrukcji. Ponadto od zewnątrz tworzą jednolitą, ceramiczną powierzchnię pod tynk, który dzięki temu nie pęka, co zazwyczaj ma miejsce na łączeniu materiałów. Kształtki wieńcowe Wienerberger pozwalają również wyeliminować mostki termiczne i są kompatybilne ze ścianami Porotherm, co dodatkowo usprawnia i ułatwia pracę. Zastosowanie znajdą także przy wykonaniu innych stropów belkowo-pustakowych oraz monolitycznych stropów żelbetowych.

Nowości

Nowością w ofercie Wienerberger są trzy kształtki o różnych formatach i zastosowaniach. Porotherm L25/29 to kształtka przypominająca literę L, która służy do obmurowania wieńca okalającego strop na ścianie. Porotherm U25/6 jest najmniejszą kształtką w ofercie Wienerberger, elementem wyrównującym poziom stropu, jeśli na ścianie zewnętrznej zostanie zastosowana kształtka L. Porotherm U25/23.8 to element w kształcie litery U, który służy do wykonania wieńca pod murłatę.

Fot. Wienerberger
Fot. Wienerberger
Fot. Wienerberger
Fot. Wienerberger

System Porotherm

W ofercie Porotherm dostępne są produkty niezbędne do wymurowania wszystkich ścian budynku. W jego skład, oprócz wprowadzonych do oferty kształtek wieńcowych, wchodzą przede wszystkim ceramiczne materiały murowe – pustaki podstawowe i uzupełniające (połówkowe, narożnikowe) i elementy będące uzupełnieniem rozwiązań ściennych - zaprawy, ceramiczne stropy i nadproża oraz narzędzia.
--
REKLAMA:
--
Rozwiązania systemowe Porotherm to zestaw idealnie dopasowanych do siebie produktów i narzędzi niezbędnych do budowy ścian i stropów budynku, oferowanych przez jednego producenta – firmę Wienerberger. Naturalne surowce, z których powstaje wysokiej jakości ceramika marki Porotherm oraz nowoczesna technologia jej produkcji nadaje produktom trwałość, odporność na ściskanie i wysoką izolacyjność cieplną. To właśnie one decydują o tym, że zarówno specjaliści, jak i sami inwestorzy wybierają pustaki ceramiczne do realizacji swoich projektów.

źródło: Wienerberger

d