newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 17 listopada 2019
12.08.2019r...

Półka na matę do jogi - zrób to sam

Podpowiadamy jak samemu wykonać półkę na matę do ćwiczeń jogi?

Co będzie potrzebne:

Narzędzia:
· Wyrzynarka akumulatorowa,
· Akumulatorowa szlifierka uniwersalna,
· Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa,
· Brzeszczot do cięć krzywoliniowych,
· Wiertło do drewna 3 mm,
· Wiertło do drewna 4 mm.

Materiały:
· Papier ścierny: ziarnistość 120 i 180,
· 1 płyta ze sklejki, 50 × 75 × 1,8 cm,
· 2 płyty ze sklejki, 50 × 20 × 1,8 cm,
· Skórzany pasek; 4 × 88 cm (np. stary pasek od spodni),
· 6 wkrętów do drewna; 4 × 60 mm,
· 2 wkręty do drewna; 4 × 16 mm,
· 2 podkładki; 4 × 10 mm,
· 2 zaciski,
· Cyrkiel,
· Ekierka lub linijka,
· Ołówek,
· Taśma malarska,
· Farba akrylowa w dowolnym kolorze,
· Wałek malarski,
· Rękawice robocze,
· Okulary ochronne,
· Opcjonalnie: punktak, młotek.


Fot. Bosch
Fot. Bosch
Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 1.

W pierwszym kroku wytnij zaokrąglone brzegi płyt, które będą podtrzymywały całą konstrukcję. Na każdej z trzech płyt wybierz jeden z boków o długości 50 cm i zaznacz kwadrat o bokach 8 × 8 cm w obu narożnikach. Następnie ustaw w cyrklu promień o długości 8 cm, umieść go w wewnętrznym narożniku każdego kwadratu i zaznacz linię cięcia zaokrąglonych zewnętrznych narożników płyty.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 2.

W drugim kroku przygotuj miejsce na matę. Zmierz średnicę maty do jogi, a następnie użyj cyrkla do zaznaczenia okręgu ze zmierzoną średnicą obok jednego z kwadratów na jednej z mniejszych płyt. Narysuj dwie linie proste biegnące od najdalej wysuniętych punktów po lewej i prawej stronie okręgu do krawędzi boku płyty o długości 50 cm, tak aby powstał kształt litery U. Użyj wyrzynarki akumulatorowej PST 18 LI i brzeszczotu do cięć krzywoliniowych, aby wykonać cięcie wzdłuż zaznaczonej linii.

Wskazówka: Przed przystąpieniem do cięcia oklej powierzchnię taśmą malarską, aby zapobiec pękaniu drewna.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 3.

Aby później połączyć ze sobą dwie mniejsze płyty, zaznacz po trzy otwory na każdej płycie (jeden pośrodku i dwa po bokach w odległości 5 cm od krawędzi), a na dużej płycie na wysokości 0,9 cm i 50 cm od krótszego boku płyty bez zaokrąglonych krawędzi. Następnie użyj akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej PSB 18 LI-2 i wiertła do drewna 4 mm, aby wywiercić sześć otworów.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 4.

Z tyłu każdej z mniejszych płyt, które zostaną zamocowane do dużej płyty, zaznacz trzy otwory pośrodku wysokości, zachowując odległość odpowiadającą otworom wywierconym na dużej płycie (jeden pośrodku i dwa po bokach, w odległości 5 cm od zewnętrznej krawędzi). Użyj wiertła do drewna 3 mm, aby wywiercić 6 otworów o głębokości ok. 4 cm.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 5.

Wykorzystaj akumulatorową szlifierkę uniwersalną PSM 18 LI z papierem ściernym o ziarnistości 120 do zgrubnego oszlifowania wszystkich płyt, a następnie wygładź je, zmieniając papier ścierny na taki o ziarnistości 180.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 6.

Czas na malowanie. Na tylnej ściance półki narysuj dowolny wzór i oklej powierzchnię wokół niego taśmą malarską. Teraz możesz nałożyć farbę wałkiem malarskim.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 7.

Gdy farba porządnie wyschnie, skręć ze sobą trzy płyty, używając akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej PSB 18 LI-2 i wkrętów do drewna 4 × 60 mm.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 8.

Na zakończenie zamocuj skórzany pasek wokół zewnętrznej strony górnej płyty, przykręcając jego końce za pomocą wkrętów do drewna 4 × 16 mm z podkładkami. Wcześniej możesz wykonać otwory w pasku za pomocą punktaka i młotka.

--
REKLAMA:
--

źródło: Bosch

Artykuły podobne:

d