newsletter reklama projekty domów forum
piątek 23 sierpnia 2019
15.05.2019r...

Laureaci konkursu Tubądzin Desing Awards w Nowym Jorku i Mediolanie

Architekci, którzy zwyciężyli w konkursie Tubądzin Design Awards 2018 zwiedzili, dzięki Ceramice Tubądzin, NYCxDESIGN w Nowym Jorku oraz targi Salone de Mobile w Mediolanie.
Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

Tubądzin Design Awards to międzynarodowy konkurs dla architektów i projektantów, organizowany przez Grupę Tubądzin, w którym pula nagród wynosi ponad 50 tys. Euro i obejmuje nie tylko wyjazdy do Mediolanu i Nowego Jorku, ale też warsztaty u najlepszych europejskich projektantów – w Dorota Koziara Studio w Mediolanie, w biurze projektowym Villa International Co. w Budapeszcie i w pracowni WWAA w Warszawie. „To jeden z tych konkursów, w których doceniane jest nieszablonowe podejście do produktów. Takie podejście jest korzystne zarówno dla produktu jak i dla projektantów, ponieważ umożliwia stały rozwój. Jury przeanalizowało naszą pracę pod różnymi względami, a informacja zwrotna na temat naszego projektu i obranej ścieżki jest dla nas bardzo cenna.” – mówi Marta Sowińska, która wraz z Łukaszem Gąską zdobyła Grand Prix TDA. Z kolei Adam Żarczyński, z FDA Architekci dodaje: „Tubądzin Design Awards jest jednym z bardziej prestiżowych konkursów architektonicznych związanych z projektowaniem wnętrz. Wyróżnienie w tym konkursie dało nam "niezłego kopa", ponieważ na naszych potencjalnych klientów działa niczym znaczek "rzetelna firma".

Tubądzin Design Awards to nagrody w trzech kategoriach: Young Power, Everyday Design oraz Unlimited Architecture, a także nagrody specjalne wyróżniające poszczególnych uczestników. Tubądzin przyznał także najważniejszą nagrodę w konkursie Grand Prix MONOLITH 2018. Łukasz Gąska (na zdj. pierwszy z lewej) wraz z, cytowaną wyżej, Martą Sowińską (na zdj. w środku), okazali się zwycięskim duetem. W dniach 10-14 maja zwiedzają Nowy Jork i biorą udział w imprezie, która jest trzytygodniowym świętem designu w Nowym Jorku – NYCxDESIGN (10-22 maja). Towarzyszy im Piotr Popłonikowski, marketing manager w Grupie Tubądzin (na zdj. z lewej).

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

NYCxDESIGN co roku przyciąga do światowej stolicy trendów setki tysięcy zwiedzających i wystawców z całego świata. Biorą oni udział w dziesiątkach pokazów, premier produktowych, instalacji artystycznych, imprez stricte targowych, paneli oraz prezentacji. Imprezy nie zamykają się jedynie w przestrzeniach wystawienniczych ale obejmują pięć nowojorskich dzielnic. Celem imprezy jest podkreślenie niepowtarzalnych możliwości „miasta, które nigdy nie śpi” – zarówno w zakresie designu, jaki i kultury edukacji czy możliwości ekonomicznych.

14 maja uczestnicy wyjazdu wezmą udział m.in. w wernisażu w Goethe Institute gdzie będą mieli okazję obejrzeć unikatowy film z 1927 r. o historii pierwszego ruchomego światła elektrycznego zaprojektowanego przez Curta Fishera (lampki na „wyginanej” nóżce, która rozwiązała problem słabego oświetlenia na stołach warsztatowych), z okazji stulecia Bauhausu.

Ponadto, polscy architekci zwiedzą większość kultowych miejsc w Nowym Jorku, w tym: Empire State Building, One Tower, Times Square, Wall Street, High Line, a także Statuę Wolności czy Most Brooklyński. Przed nimi także zwiedzanie prezentacji targowych i udział w spotkaniach z osobowościami ze świata designu

Fot. Tubądzin
Fot. Tubądzin

Marta Sowińska i Łukasz Gąska

Z kolei 9-12 kwietnia był dla większej grupy laureatów TDA dniami aktywnego kontaktu ze światowym designem w jednym z najpiękniejszych włoskich miast – wzięli udział w Salone de Mobile w Mediolanie. „Do udziału w Tubądzin Design Awards (TDA) skłoniła nas chęć sprawdzenia się na tle innych biur, w tym zagranicznych, a także chęć szlifowania swoich umiejętności. Nasze zwycięstwo to wyjątkowe wyróżnienie i potwierdzenie naszych zdolności projektowych, które zostały docenione przez jury. Targi Salone de Mobile to centrum światowego designu najwyższej klasy i znaleźliśmy tam bardzo wiele inspiracji” mówi Kamil Głowacki z FDA Architekci, laureat w kategorii Unlimited Architechture.

Laureaci TDA w Mediolanie

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili wystawę Human Spaces, na Uniwersytecie Mediolańskim. Magazyn „Interni - the Magazine of Interiors and Contemporary Design”, który był patronem wystawy zaprosił międzynarodowych architektów i projektantów do zinterpretowania pojęcia „przestrzeni ludzkiej", szczególnie w kategoriach mobilności miejskiej i zrównoważonego rozwoju środowiska .
--
REKLAMA:
--
Uczestnicy wyjazdu zwiedzili także dwie nowoczesne dzielnice Mediolanu – City Life i Porta Nuova, w których oglądali budynki zaprojektowane przez takich gigantów architektury jak Zaha Hadid, Stefano Boeri, czy Cesar Pelli. Spacerowali także po artystycznej Brera podziwiając instalacje powstałe przy okazji Milan Design Week. W planie wyjazdu nie mogło oczywiście zabraknąć katedry Duomo czy opery La Scala.

źródło: Ceramika Tubądzin

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d