newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 19 listopada 2019
25.04.2019r...

Roto Solid C: ukryty zawias do drzwi wejściowych z aluminium

Inwestorzy coraz częściej poszukują dużych drzwi wejściowych w nowoczesnym designie. Do takich drzwi Roto stworzyło nowy zawias ukryty Solid C, łączący trwałość i niezawodne zabezpieczenie w klasie odporności antywłamaniowej RC2. Ukryty zawias sprawia, że nawet 140-kilogramowe można otwierać łatwo i bez wysiłku.
Fot. Roto
Fot. Roto
Ukryty zawias Roto Solid C zaprojektowano z myślą o designie: duże drzwi aluminiowe w połączeniu z niewidocznymi zawiasami to obecnie najmodniejszy trend wzorniczy. W wersji standardowej zawias dostosowany jest do większości systemów profili, a kąt rozwarcia do 110 procent gwarantuje wygodne szerokie przejście.

Trwałość i wygoda

Powłoka zewnętrzna zawiasu spełnia najwyższe wymogi antykorozyjne klasy 5 DIN EN 167, a wytrzymałość produktu potwierdzona została w 400.000 cykli. Ukrycie zawiasu w drzwiach wejściowych sprawia że mycie i czyszczenie jest wyjątkowo proste. Nieprzerwana płaszczyzna uszczelniająca minimalizuje straty ciepła. Dzięki wyposażeniu nowego zawiasu w tuleję samosmarującą, drzwi nie wymagają konserwacji. Zawias dostępny jest w kolorze srebrnym i czarnym.

Uproszczona produkcja

Elementy zawiasu Roto Solid C do skrzydła i ościeżnicy są dostarczane w osobnych opakowaniach. Ułatwia to produkcję i montaż ciężkich drzwi z aluminium: skrzydło i ościeżnicę można przygotować na odrębnych stanowiskach pracy. Na wydajność produkcji wpływa także fakt, że frezowanie pod zawias i zamek odbywa się przy użyciu jednego narzędzia – a potrzebny otwór ma bardzo małe wymiary.
--
REKLAMA:
--

Łatwy montaż

Szybkie i pewne zawieszenie skrzydła umożliwia opracowana przez Roto funkcja FixClick. Całkowite zamocowanie skrzydła sygnalizuje słyszalne klikniecie. Dodatkowym ułatwieniem montażu nawet ciężkich drzwi jest specjalny zestaw - dostępny jako wyposażenie dodatkowe – zawierający klucz kombi, kliny pozycjonujące i zabezpieczenia antywyważeniowe.

Opatentowane przez Roto kliny pozycjonujące blokują skrzydełka zawiasu, tak, aby nie poruszały się one podczas zawieszania skrzydła. Regulacja w pionie w zakresie +4/-2 mm jest szybka i odbywa się dla całych drzwi poprzez najniżej położony zawias. Dobry dostęp do wszystkich zawiasów sprawia, że możliwa jest późniejsza regulacja docisku (+/- 1,2 mm), a także w poziomie (+/-3 mm).

źródło: Roto

d