newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 19 listopada 2019
25.04.2019r...

Układ mieszający z cztwrodrogowym termostatycznym zaworem mieszającym „UME-4” do ogrzewania podłogowego

1. Zastosowanie
Układ mieszający z czterodrogowym termostatycznym zaworem mieszającym oraz z samoregulującą się pompą elektroniczną, UME-4 jest przeznaczony do instalacji centralnego ogrzewania w których zaprojektowano dwa różne rodzaje ogrzewania, o różnych parametrach czynnika grzewczego np. ogrzewanie grzejnikowe o temp .≤ 80oC i ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe lub ścienne) o temp. ≤500C ( rys.1). Utrzymuje on stałą, zadaną temperaturę czynnika niezależnie od wahań temperatury wody zasilającej ze źródła ciepła.

Układy mieszające UME-4 znajdują zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Układy mieszające UME (w stanie dostawy) mogą być stosowane z rozdzielaczami o wielkości R-2 (możliwość podłączenia dwóch pętli grzewczych) do wielkości R-12 (możliwość podłączenia 12 pętli grzewczych).
--
REKLAMA:
--
Rys. 1  Układ mieszający UME-4  w instalacji centralnego ogrzewania
Rys. 1 Układ mieszający UME-4 w instalacji centralnego ogrzewania

2. Opis układu UME-4


Rys. 2  Układ mieszający UME-4 do ogrzewania podłogowego
Rys. 2 Układ mieszający UME-4 do ogrzewania podłogowego

Na rys. 2 przedstawiono układ mieszający UME-4 w którego skład wchodzą:

czterodrogowy termostatyczny zawór mieszający (1) w którego dolnej części znajduje się przyłącze (Z) z gwintem wewnętrznym Gw3/4” do zainstalowania zaworu kulowego na zasilaniu układu, z lewej strony zaworu mieszającego znajduje się przyłącze (P) z gwintem wewnętrznym Gw3/4” do zainstalowania zaworu kulowego na powrocie z układu, z prawej strony zaworu mieszającego jest podłączona dolna belka rozdzielacza, samoregulująca się elektroniczna pompa Wilo-Para 15-130/6-43 (2) wraz z elementem łączącym z górną belką rozdzielacza (3), na którym zamontowany jest odpowietrznik ręczny i wskaźnik temperatury (T).

3. Parametry układu mieszającego UME-4

Parametry techniczne układu mieszającego UME-4 przedstawiono w tab.1 .

Fot. Techniprot
Fot. Techniprot

Fot. Techniprot
Fot. Techniprot


źródło: Techniprot

Artykuły podobne:

d