newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 17 czerwca 2019
11.04.2019r...

Niewielka konstrukcja, a duży komfort i bezpieczeństwo prac? To musi być rusztowanie!

Posiadanie domu to wielka radość, ale tak samo duży obowiązek. Polega on na utrzymaniu budynku w dobrym stanie technicznym, a co się z tym wiąże – wykonywaniu szeregu prac porządkowych, konserwacyjnych oraz naprawczych. Możemy je wykonywać samodzielnie albo korzystać z usług firm zewnętrznych. Niezależnie jednak od osoby wykonawcy, w ruch z pewnością pójdą aluminiowe drabiny, podesty robocze lub rusztowania, zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników indywidualnych oraz niewielkich firm remontowych.
Fot. Krause
Fot. Krause
Fot. Krause
Fot. Krause

Opinia o rusztowaniach, jaką często można usłyszeć z ust użytkowników indywidualnych, jest taka, że są drogie, ciężkie i trudne w montażu. Nic bardziej mylnego! Stwierdzeniu temu zaprzeczają poręczne modele aluminiowe z serii CORDA firmy KRAUSE, które montuje lub rozkłada się naprawdę łatwo i szybko. A co ważne, w porównaniu do drabin, gwarantują wygodną platformę roboczą, która niedoświadczonym użytkownikom zapewnia znacznie większe poczucie komfortu, wygody i bezpieczeństwa, szczególnie podczas długotrwałych prac.

Niewielka konstrukcja, a duży komfort i bezpieczeństwo prac? To musi być rusztowanie!
Fot. Krause
Fot. Krause

Jedno urządzenie, wiele funkcji

Rusztowanie drabinowe CORDA to prosta, ale funkcjonalna konstrukcja o nośności do 150 kg, składająca się z dwóch drabin przystawnych (6 lub 7 szczebli) wyposażonych w stabilizatory, oraz powierzchnię roboczej o wymiarach 147x50 cm. Dzięki takiej budowie, może pełnić nie tylko funkcję rusztowania, ale także dwóch niewysokich drabin przystawnych lub jednej wyższej, a nawet drabiny rozstawno-przystawnej. Wysokość pomostu zmienia się co jeden stopień, pozwala to więc ustawić konstrukcję na podłożu o zróżnicowanej wysokości, np. na schodach. Wersja 2x6 szczebli gwarantuje następujące maksymalne wysokości robocze: rusztowanie - 3 m, drabina rozstawno-przystawna - 2,95 m oraz drabina przystawna - 3,75 m.

Fot. Krause
Fot. Krause
Fot. Krause
Fot. Krause

Łam i działaj

Rusztowanie przegubowe to wielofunkcyjne urządzenie, którego konstrukcja oparta jest – podobnie jak w poprzednim przypadku – na dwóch drabinach, tym razem przegubowych. Może zatem służyć także jako drabina wolnostojąca oraz drabina przystawna. Konstrukcję uzupełnia, pokryty antypoślizgową powłoką, pomost roboczy o wymiarach 150x56 cm z uchylną klapą. Model standardowo wyposażono w dwie zintegrowane rolki jezdne oraz dwa zestawy stabilizujące, a w ramach dodatkowych akcesoriów producent proponuje ciężarki balastowe oraz uchwyty do ich mocowania. Maksymalna wysokość robocza konstrukcji to prawie 5 m.

Fot. Krause
Fot. Krause

Mini rusztowanie, maxi możliwości

To proste i funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się podczas malowania klatek schodowych (możliwość ustawienia na schodach), ocieplania budynku czy renowacji elewacji. Na konstrukcję składa się niewielka ilość elementów, które montuje się naprawdę szybko i sprawnie, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Dwie zintegrowane rolki jezdne w połączeniu z niewielkim wymiarami oraz lekką wagą konstrukcji, pozwalają na swobodne przemieszczanie jej między standardowymi otworami drzwiowymi, dzięki czemu jest idealnym narzędziem do prac wewnątrz pomieszczeń. Stabilność zapewniają stężenia ukośne oraz poziome.

Fot. Krause
Fot. Krause

Rusztowanie składane z opcją łączenia

Wolicie uniknąć montażu? To rozwiązanie jest dla Ciebie! Dzięki systemowi szybkiego rozkładania, rusztowanie gotowe jest do użycia już po dwóch ruchach (otwarcie oraz zawieszenie pomostu), a po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Wyróżnia je duża platforma robocza (125x50 cm), która nawet niedoświadczonym użytkownikom zapewni komfort i bezpieczeństwo.

Ciekawą opcja, którą docenią z pewnością właściciele niewielkich firm budowlanych, jest możliwość połączenia dwóch rusztowań składanych w jedną konstrukcję. Otrzymujemy w ten sposób podest roboczy o nośności aż 450 kg oraz imponujących wymiarach 150x125 m (wraz z dodatkową platformą). Bez problemu pomieści ona kilku pracowników wraz z niezbędnymi materiałami i narzędziami pracy.
--
REKLAMA:
--
Rusztowania z serii CORDA to rozwiązanie dedykowane niedoświadczonym użytkownikom oczekującym dużego komfortu prac oraz wszystkim tym, którzy na wysokości chcą czuć się wyjątkowo pewnie i bezpiecznie. Solidne stopki, antypoślizgowa platforma robocza odporna na warunki atmosferycznie oraz niewielka cena konstrukcji sprawiają, że otrzymujemy godnego zaufania pomocnika w domowych pracach remontowych.

źródło: Krause

Artykuły podobne:

d