newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 8 grudnia 2019
19.03.2019r...

Drewniane podłogi dębowe - ponadczasowy styl i trwałość

Piękny, solidny dom zbudowany z ekologicznych materiałów jest marzeniem wielu z nas. Jeśli chcemy wyposażyć go w nowoczesne i trwałe rozwiązania oraz sprawić, aby był przytulny i ciepły powinniśmy wybrać drewno. Drewno jest idealnym materiałem: nadaje wnętrzom przytulny wygląd, a drewniane podłogi w salonie, sypialni czy kuchni sprawią, że przestrzeń wygląda naturalnie i efektownie.
Fot. Drexpol
Fot. Drexpol

Zalety podłóg dębowych

Dąb jest niezwykle trwałym drewnem o zróżnicowanej barwie i atrakcyjnym układzie słoi, a dębowe podłogi już od stuleci nadają wnętrzom elegancji. Zawsze prezentują się idealnie - na niewielkich powierzchniach sypialni oraz w przestronnych salonach. Dąb jest szlachetnym drzewem, uznanym za symbol długowieczności, dlatego nie tylko meble, lecz także dębowe okładziny podłogowe wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie przez wiele lat. Podłoga z drewna dębowego jest trwała i odporna za zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Wyjątkowy charakter dębowej podłogi podkreśli specjalny wosk, olej lub lakier. Preparaty te nadają podłogom efektowny wygląd i chronią je przed uszkodzeniami oraz działaniem wilgoci.

Dębowe podłogi - funkcjonalne i ciepłe

Deski dębowe są ciepłe. Każde drewno jest świetnym izolatorem termicznym, a podłoga z grubych dębowych desek równie dobrze wycisza wnętrza. Poza tym każda dębowa deska jest niepowtarzalna, ma oryginalne usłojenie, kolorystykę i małe sęki. Dlatego podczas układania podłóg z dębowych desek warto dobrać je tak, aby pasowały do siebie kolorystyką i usłojeniem. Podłogi dębowe z dużą ilością przebarwień, słojów i sęków pięknie prezentują się w rustykalnych wnętrzach oraz w mieszkaniach urządzonych klasycznie, natomiast mniej urozmaicone drewno wspaniale podkreśli charakter nowoczesnych pomieszczeń urządzonych w minimalistycznym stylu.

Różne gatunki podłóg drewnianych

W ofercie sklepu http://www.drexpol.com.pl/ znajdziemy różne rodzaje paneli dębowych, które można położyć w domu i w biurze. Dębina to twarde i ciężkie drewno, dlatego jest odporna i nie wymaga szczególnej pielęgnacji, aby zachować wspaniały wygląd przez wiele lat nawet w intensywnie uczęszczanych miejscach. Można ją układać na ogrzewanie podłogowe. Łatwy montaż podłogi zapewni o 2-lamelowa budowa paneli.

Kahrs Dąb Verona – uniwersalne podłogi we wnętrzu

Podłogi z drewna dębowego Kahr mają trójwarstwową strukturę i 2-lamelową budowę. Cechują się stonowaną, ciepłą kolorystyką, która wygląda efektownie praktycznie w każdym wnętrzu.. Podłoga tego typu znakomicie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym mieszkaniu, jak i tradycyjnym, klasycznie urządzonym domu.
--
REKLAMA:
--

Kahrs Dąb Como

Podłoga o nazwie Kahrs Dąb Como to trójrzędowa klepka dębowa o stonowanej kolorystyce. Ten rodzaj podłogi doskonale prezentuje się w klasycznych wnętrzach, a także salach muzealnych czy konferencyjnych. Jasny kolor dębowego drewna ociepla pomieszczenia powiększając je i nadając im lekkości.

Kahrs Dąb Portofino

Jasnoszare, dębowe drewno w chłodnym odcieniu to idealne rozwiązanie do sypialni. Idealnie komponuje się także w minimalistycznych wnętrzach. Podłoga dębowa z kolekcji Portofino pięknie podkreśli dom urządzony w prowansalskim stylu.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d