Jak urządzić wnętrze w neutralnych barwach?

Podziel się:
Mysi, popielaty, gołębi, grafitowy, antracytowy… Szarość niejedno ma imię. Choć może wydawać się ponura i nudna, w rzeczywistości jest niezwykle praktyczna – potwierdza to jej obecność w wielu polskich mieszkaniach. Jakie są najciekawsze zastosowania tej barwy we wnętrzu? RuckZuck udowadnia, że aranżacja oparta na szarościach nie musi być pozbawiona wyrazu.

Fot. RuckZuckFot. RuckZuck
Urządzając cztery kąty bardzo często sięgamy po szare odcienie – cenimy je za uniwersalność, stonowany charakter i świetne współgranie z innymi kolorami. Mimo że dzisiejsze trendy kierują się ku żywszym tonacjom, to przygaszone nuty wciąż stanowią silny akcent w designie. Trudno się temu dziwić – intensywne barwy potrzebują pewnego zrównoważenia, a szarość idealnie spełnia rolę neutralizatora – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Fot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuck
O tym, że szarość wciąż pozostaje na topie, świadczy jeden z kolorów roku 2019. Metropolitan – jasny i bardzo subtelny odcień stali o lekko perłowym rysie – udowadnia, że nawet aranżacja z szarością w roli głównej może być przytulna. Co więcej, barwa ta działa uspokajająco, pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Paradoksalnie więc nie ochładza wnętrza, lecz wprowadza do niego przyjemny nastrój.

Fot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuck
Metropolitan zaprezentuje się najefektowniej, jeśli zagości na wszystkich ścianach we wnętrzu. Nie ma przy tym konieczności przełamywania go innym, energicznym kolorem – powoli odchodzi się od łączenia szarości z żółcią czy soczystą zielenią. Zamiast tego zabiegu lepiej postawić na pastele – beże, pudrowe róże czy delikatne błękity i brązy. Meble, sofy, dywany i zasłony utrzymane właśnie w takiej palecie kolorów sprawią, że aranżacja zyska wysublimowany, romantyczny charakter.

Fot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuck
Osoby o mniej melancholijnej osobowości mogą postawić na mocniejsze odcienie szarości, które pojawią się na przykład na podłodze. Niezwykle modne pozostają panele imitujące beton i kamień – marmur, łupek, bazalt czy granit. Coraz chętniej wybierane są jako wykończenie posadzki ze względu na swoje walory estetyczne, które idą w parze z przystępną ceną. Wielu zaskakujących inspiracji w różnorodnych odcieniach grafitu dostarcza kolekcja paneli Visiogrande i SONO Landscape firmy. W towarzystwie drewna, metalu i szkła stworzą bardzo oryginalny wystrój.

Fot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuckFot. RuckZuck
W przypadku dodatków wybór pada zazwyczaj na barwne przedmioty, które wnoszą do wnętrza dozę dynamiki. Nie warto jednak obawiać się monochromatyczności – ułożone na kanapie poduszki, w kolorach od bardzo jasnych po naprawdę głębokie szarości, to gwarancja eleganckiego wystroju. Podobny efekt można uzyskać za pomocą lampek cotton balls, doniczek czy ramek na zdjęcia.
REKLAMA:

Szarość to bazowy kolor stylu industrialnego, jednak jej subtelne odcienie doskonale odnajdują się też w aranżacjach prowansalskich, rustykalnych czy vintage. Właśnie to bogactwo tonów sprawia, że jest to barwa ponadczasowa, znajdująca wiele zastosowań i bez której nieraz trudno wyobrazić sobie aranżację wnętrza. Sięgają po nią zarówno zwolennicy klasycznych rozwiązań, jak i miłośnicy nowoczesnego designu – dodaje Katarzyna Śliwińska.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: RuckZuck
#czytelnia #podloga #wnetrza #w wewnatrz_bud #Wykończenie i pielęgnacja podłóg

Więcej tematów: