newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
11.01.2019r...

Już po raz ósmy 11. edycję Dakaru wspiera Kärcher

Tym razem Kärcher zadebiutował ze swoim mobilnym centrum czyszczącym 4x4, które towarzyszy uczestnikom na całej trasie rajdu. Niemiecka firma jest oficjalnym dostawcą największego na świecie Rajdu już ósmy rok z rzędu.
Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Najlepsi na świecie kierowcy mierzą się w tym roku z wyjątkowo wymagającą trasą zlokalizowaną w całości w Peru. Bardzo ciekawa trasa wiedzie w tym roku przez wybrzeże Pacyfiku i peruwiańskie wydamy. I to właśnie piaszczyste, pustynne tereny wystawią uczestników na najcięższą próbę podczas tegorocznego Dakaru. Trasa wyścigu liczy 5000 km i składa się z 10 etapów z czego 70 % przebiega po terenie piaszczystym. To sprawia, że kwestia dobrego, skutecznego doczyszczenia pojazdów jest dla zawodników, w tym roku szczególnie, kwestią być albo nie być.

Trasa Dakaru 2019 przebiega przez: Pisco, Arequipę, Moquegua, Tacnę i San Juan de Marcona. Wyścig trwa 11 dni podczas których kierowcy mogą przemierzać zapierające dech w piersiach peruwiańskie wybrzeże.
--
REKLAMA:
--
W tym roku firma Kärcher postanowiła zaprezentować swoje nowoczesne mobilne centrum czyszczące 4x4, które przemierzy z uczestnikami cała trasę Dakaru dbając o czystość pojazdów, które przecież, tak samo jak i kierowcy, są poddawane podczas morderczej rywalizacji, najcięższej próbie.

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher są zaprojektowane tak, aby sprostać wszelkim wymaganiom i pracować efektywnie w różnych obszarach. I tak podczas Dakaru służą między innymi do: czyszczenia silników , filtrów i chłodnic. To z kolei umożliwiając ocenę sprawności tych ważnych elementów auta czy motocykla. Eksperci Kärcher w sposób umiejętny i skuteczny czyszczą pojazdy mimo wielkiej presji czasu, nie pomijają żadnego detalu.

Podczas poprzedniej edycji Rajdu Dakar w 2018 roku Kärcher wykazał się ogromną wydajnością swoich maszyn, nawet w ekstremalnych warunkach. Ponadto technologia firmy pozwoliła na oszczędność wody nawet o 80% w porównaniu z konwencjonalnymi metodami czyszczenia. Zarówno urządzenia, jak i centrum czyszczące odzyskiwały zużytą wodę, przetwarzały ją i ponownie wykorzystywały, tym samym dbając o zachowanie cennego zasobu naturalnego.

Kärcher po raz kolejny będzie sponsorował zespoły X-raid i KTM / Red Bull, które w zeszłym roku zdobyły liczne trofea.

źródło: Kärcher

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d