newsletter reklama projekty domów forum
sobota 24 sierpnia 2019
03.01.2019r...

Trendy na 2019 w nowoczesnych elewacjach

Jeszcze kilkanaście lat temu montaż elewacji wiązał się głównie z wyborem koloru. Dziś projekty są bardziej oryginalne, a my poświęcamy zdecydowanie więcej uwagi temu, jak ma wyglądać wizytówka naszego budynku. Mamy też znacznie więcej możliwości.
Fot. CEDRAL
Fot. CEDRAL

Rosnące ceny mieszkań powodują, że rośnie także odsetek osób, które wolą kupić działkę i wybudować własny dom. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w 2017 roku zawarto 94 564 aktów notarialnych dot. sprzedaży działek niezabudowanych. Mamy także coraz większą świadomość związaną z procesem budowy domu – wybieramy lepsze materiały, energooszczędne rozwiązania i zwracamy większą uwagę na projekt, estetykę oraz wykończenie budynku. Zauważalne jest to zwłaszcza w branży elewacji domów jednorodzinnych. Janusz Szymański, Product Manager CEDRAL – międzynarodowej marki specjalizującej się w nowoczesnych elewacjach z włóknocementu – wskazuje najważniejsze trendy na nadchodzące miesiące.

Nowoczesne materiały

W nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych popularne stały są różne materiały elewacyjne – beton, cegła, okładziny z kamienia, panele drewniane czy deski włóknocementowe. – Elewacje jednorodne – tynkowe będą coraz częściej zastępowane przez ciekawe aranżacje wykorzystujące różne struktury i materiały. Właściciele domków jednorodzinnych chętnie wybierają deski włóknocentowe CEDRAL, aby zaakcentować w ciekawy sposób wybrane elementy budynku: podbitkę, narożniki, ościeża, balustrady czy pasy międzyokienne. Popularne staje się także łączenie desek elewacyjnych z kamieniem lub cegłą – mówi Janusz Szymański z CEDRAL.
--
REKLAMA:
--

Ponadczasowe kolory

Chociaż ogłoszonym przez Pantone kolorem roku 2019 jest Living Coral (żywy odcień koralowy) to w branży elewacyjnej będą panowały odwrotne trendy. Odchodzimy na dobre od kremowych, żółtych czy jaskrawych elewacji na rzecz stonowanych i eleganckich rozwiązań.

Energooszczędne rozwiązania

Trendem, który będzie rósł w siłę są duże przeszklenia. Duże okna, drzwi tarasowe z panoramicznym widokiem to stały element większości nowoczesnych projektów elewacji. Chcemy mieć jasne wnętrze z dostępem do naturalnego światła. Równie istotny jest tu aspekt energooszczędności. Przeszklenia od strony południowej i zachodniej umożliwią czerpanie energii do ogrzewania pomieszczeń, a tym samym obniżają wydatki. – Mamy większą świadomość, dlatego chętniej wybieramy efektywne materiały. Dla przykładu rosnąca popularność desek włóknocementowych wynika m.in. z wysokiej odporności tego materiału. Jego właściwości pozostają niezmienne nawet przez 50 lat, co ma szczególne znaczenie dziś, kiedy powszechne stało się traktowanie budowy domu jako dobrej inwestycji – podsumowuje ekspert marki CEDRAL.

źródło: CEDRAL

Artykuły podobne:

d