newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 27 stycznia 2020
06.12.2018r...

Chcesz mieć zadbany ogród na wiosnę? O tym musisz pamiętać!

Każdy, kto ma ogród i delektuje się własnym skrawkiem zieleni wie, jak dużo pracy wymaga jego utrzymanie. Troska konieczna jest o każdej porze roku, a zajęć związanych z opieką nad roślinami i pielęgnacją na pewno nie zabraknie! Chcesz mieć zadbany ogród na wiosnę? Zobacz, o czym musisz pamiętać, kiedy nadchodzą chłodniejsze, już niemalże zimowe wieczory i poranki!
Fot. Batao
Fot. Batao

Ochrona roślin - najważniejsza!

Aby wiosną podziwiać rozwijające się rośliny i nowe życie w przyrodzie, musisz zadbać o ich ochronę podczas zimy. To najmniej sprzyjająca pora roku, obfitująca w ujemne temperatury, śnieg i słabsze promienie słońca. Aby Twoje rośliny przetrwały zimę w dobrej kondycji, koniecznie profesjonalnie o nie zadbaj, wykorzystując do tego specjalistyczne produkty. Szeroką ofertę w tej branży znajdziesz na https://www.sklepbatao.pl/ochrona-roslin-na-zime-cat-1.html.

Możesz wykorzystać np.:

- worki i tkaniny ochronne na rośliny,
- ochronne maty,
- folię bąbelkową,
- nowoczesne dyski ochronne.

Dzięki tego typu produktom Twoje rośliny będą odpowiednio zabezpieczone na zimę, a wiosną obudzą się do nowego życia i znów będą cieszyć Twoje oko!

Konserwacja drewnianych elementów

W aranżacji Twojego ogrodu posiadasz altanę, drewniane elementy na grządkach bądź drewniane meble ogrodowe? Pamiętaj, aby przed zimą je odpowiednio zakonserwować. Przyjrzyj się ich kondycji - często po sezonie mogą wymagać dokładnego wyczyszczenia, malowania bądź konserwacji odpowiednim środkiem. Zrób to zanim schowasz meble na zimę czy na dobre zakończysz sezon w ogrodowej altanie. Dzięki tego typu zabiegom drewniane elementy w ogrodzie będą Ci służyć o wiele dłużej!
--
REKLAMA:
--

Uporządkowanie całego terenu

Na jesienno-zimowe prace w ogrodzie składa się także uporządkowanie całego terenu. Im większą powierzchnię ma Twój ogród, tym więcej pracy Cię czeka. Grabienie, czyszczenie chodników czy pozbywanie się niepotrzebnej trawy - to wszystko musisz wykonać zanim prawdziwie zimowa pogoda Cię zaskoczy. Skup się na najważniejszych pracach ogrodowych i perfekcyjnie przygotuj ogród na zimowy sezon!

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d