newsletter reklama projekty domów forum
piątek 19 lipca 2019
15.11.2018r...

Co powinno znaleźć się w przydomowym warsztacie?

Każdy majsterkowicz marzy o dobrze urządzonym warsztacie samochodowym. Wbrew pozorom, jeśli mamy odpowiednią wiedzę i umiejętności możemy pokusić się o stworzenie w swoim garażu lub w piwnicy własnego warsztatu samochodowego. Takie rozwiązanie da nam nie tylko satysfakcję, ale także oszczędności lub nawet zysk, bo będziemy mogli sami naprawić usterki w swoim aucie lub pomóc zaprzyjaźnionym osobom.
Fot. Fami Polska
Fot. Fami Polska

Gdzie warto urządzić warsztat?

Naprawy samochodowe wymagają dostępu do pojazdu, dlatego oczywistą kwestią jest to, że warsztat powinien znaleźć się możliwie jak najbliżej auta. Dlatego też najczęściej wybieramy do tego celu garaże lub ewentualnie piwnicę, czy też specjalnie dobudowane pomieszczenie gospodarcze. Jeśli wybierzemy istniejące już pomieszczenie, to nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów, co jest oczywiście kolejną zaletą. Atutem tych miejsc jest również to, że odgłosy dochodzące z warsztatu nie będą przeszkadzać osobom przebywającym w domu. Istotne jest również to, aby pomieszczenie posiadało możliwie jak najlepszą wentylację i jak największą przestrzeń.

Tego nie może zabraknąć w każdym przydomowym warsztacie samochodowym

Meble i pojemniki

Na samym początku musimy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu naszego warsztatu. Zanim zaczniemy gromadzić narzędzia i wszystkie niezbędne urządzenia, trzeba zadbać o meble i pojemniki. Bardzo istotne jest to, abyśmy zwrócili uwagę na ich jakość i wytrzymałość, dlatego wyposażenie warto zakupić na stronie internetowej fami.com.pl. Całkowitym minimum będzie zakupienie stołu warsztatowego, przy którym będziemy dokonywać mniejszych napraw lub przygotowywać części do wymiany w samochodzie. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby meble w warsztacie były trwałe i stabilne. Najlepszym tworzywem będzie metal, który da nam gwarancje, że przez wiele lat wyposażenie pozostanie w tak samo dobrym stanie.
--
REKLAMA:
--
Jednak bardzo szybko zauważymy, że łatwo jest zagubić się wśród tych wszystkich nakrętek, śrubek i śrubokrętów, dlatego konieczne okaże się posiadanie regałów i szafek oraz pojemników, do których można powkładać urządzenia lub wcześniej wspomniane akcesoria. Aby ułatwić sobie pracę i nie tracić czasu na poszukiwania potrzebnej rzeczy, warto opisać każdy pojemnik lub nawet szufladę.

Narzędzia

Każdy majsterkowicz zdaje sobie sprawę z tego, że lista narzędzi, które powinny znaleźć się w warsztacie, jest naprawdę długa. Najlepiej gromadzić je jednak sukcesywnie. Na samym początku nie może zabraknąć młotków (0,5-2kg), kluczy (płaskich, nasadowych, imbusowych, udarowych, kluczów do kół itd.), śrubokrętów, ściągaczy, kombinerek, kompresorów, czy też woltomierza. Z czasem warto zaopatrzyć się w podnośnik samochodowy, który koniecznie musi być wykonany z najwyższej jakości stali hartowej, aby był dla nas bezpieczny.

Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenia nie tylko ułatwia nam pracę w warsztacie, ale daje również możliwość pracy wieczorami lub też w nocy. Oprócz standardowego oświetlenia pomieszczenia bardzo przydatna okazuje się być ruchoma lampa, która przyda się podczas prac manualnych.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d