newsletter reklama projekty domów forum
piątek 26 kwietnia 2019
09.11.2018r...

Świadectwo deklaracji środowiskowej II typu dla Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż oferuje swoim Klientom produkty, które spełniają restrykcyjne normy ekologiczne, potwierdzone przez niezależne badania przeprowadzone przez Instytut Techniki Budowlanej. Firma otrzymała świadectwo deklaracji środowiskowej II typu, która potwierdza, że jej produkty są energooszczędne oraz przyjazne dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka.
Fot. Ceramika Paradyż
Fot. Ceramika Paradyż
Idea zrównoważonego budownictwa zyskuje coraz większą popularność. Ceramika Paradyż wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku, ale przede wszystkim w trosce o Klientów posiada w swoim portfolio produkty, które nie tylko są energooszczędne, ale także przyjazne dla zdrowia człowieka i środowiska. Na podstawie niezależnych badań przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej potwierdzono, że płytki ceramiczne prasowane na sucho o małej nasiąkliwości wodnej Eb ≤ 0,5%; Grupa BIa (gresy nieszkliwione), powstające w zakładach produkcyjnych firmy, to produkty energooszczędne i ekologiczne.

W pomieszczeniach zamkniętych spędzamy większość naszego życia, dlatego też warto zwrócić uwagę na znajdujące się w nich produkty, które mają wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Dziś nie trudno zadbać o to, by inwestycje budowlane nie przyczyniały się do negatywnych oddziaływań na środowisko, a przy tym ich użytkowanie nie generowało nadmiernych kosztów. Badania potwierdzają, że produkty Ceramiki Paradyż oprócz wyjątkowego wzornictwa i jakości, spełniają także najwyższe normy ekologiczne – mówi Lucyna Badura, dyrektor zarządzania jakością Ceramiki Paradyż.
--
REKLAMA:
--
Jest wiele badań potwierdzających racje biznesowe przemawiające za inwestowaniem zarówno w „zielone” produkty do wyposażenia wnętrz jak i całe budynki, które obrazują przyszłość branży ukierunkowanej na zrównoważone budownictwo. Firmy zyskują przede wszystkim na mniejszym zużyciu zasobów wynikającym z odpowiedniego projektu oraz na wartości całej inwestycji, a Klienci odnotowują nieocenione korzyści z użytkowania takich budynków.

Już niebawem przy produktach marki spełniających normy środowiskowe, pojawi się specjalne oznakowanie ITB-EKO, które jest potwierdzeniem otrzymania deklaracji środowiskowej II typu.

źródło: Ceramika Paradyż

d