newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 25 marca 2019
07.11.2018r...

Nowa kolekcja płyt: Specchio Carrara, Amber Vein, Black Pulpis i Grey Pulpis od Tubądzin

Ponadczasowa elegancja i satynowe powierzchnie – aranżacje w randze artyzmu. Nowa kolekcja odzwierciedla inspiracje artysty europejską tradycją kamieniarską. Kolekcje doskonale odwzorowują ponadczasową elegancję marmuru, wzbogaconą o wysublimowane poczucie estetyki wybitnego polskiego projektanta mody.
Współpraca Macieja Zienia z Ceramiką Tubądzin trwa już dziesięć lat. Poprzednie kolekcje, inspirowane stolicami światowego designu udowodniły, że moda i architektura mogą mieć wspólny mianownik. Debiutujące w tym roku kreacje płyt Macieja Zienia po raz pierwszy będą dostępne na wielkoformatowych gresach MONOLITH, które pozwolą uzyskać imponujący efekt wizualny.

Kolekcja Specchio Carrara. Fot. Tubądzin
Kolekcja Specchio Carrara. Fot. Tubądzin

Ponadczasowy wzorzec piękna

Faktura marmuru karraryjskiego od setek lat stanowi wzorzec elegancji. W kolekcji Specchio Carrara znajdziemy płyty odwzorowujące ten niezwykły materiał, który na przestrzeni wieków stanowił inspirację dla największych artystów. Gresy dostępne są w czterech rozmiarach, z największą, wielkopowierzchniową płytą o wymiarach 120x240 cm. Wyróżnikiem kolekcji jest spektakularny, dwuczęściowy obraz ścienny z grafiką tworzącą lustrzane odbicie. Kolekcja Specchio Carrara zawiera płyty w dwóch wersjach wykończeniowych: polerowanej oraz nowatorskiej wersji satynowej, która sprawia, że zarówno wizualnie, jak i w dotyku są one subtelne i delikatne.

Kolekcja Amber Vein. Fot. Tubądzin
Kolekcja Amber Vein. Fot. Tubądzin

Bursztyn i czerń

Kolekcja Amber Vein to z kolei niespotykane zestawienie głębokiej czerni z bursztynowymi żyłkami. Polerowane powierzchnie płyt tworzą unikalne i przyciągające uwagę aranżacje. Mieniące się w świetle, lustrzane faktury w połączeniu z niezwykle eleganckimi barwami, wprowadzają do przestrzeni dynamikę oraz sprawiają, że stają się one intrygujące i ekskluzywne. Płyty bardzo dobrze komponują się z nowoczesnymi, designerskimi dodatkami, a także fakturami metali szlachetnych.

Kolekcje Black Pulpis i Grey Pulpis. Fot. Tubądzin
Kolekcje Black Pulpis i Grey Pulpis. Fot. Tubądzin

Artyzm w dwóch odsłonach

W najnowszej kreacji płyt Macieja Zienia znalazły się również kolekcje Black Pulpis i Grey Pulpis, dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – szarym oraz czarnym. W obu wersjach powierzchnie płyt zdobią białe żyły, nadające kolekcji wysublimowanego klimatu, pozwalającego rozpoznać inspirację artysty fakturą marmuru. Wersja czarna dostępna jest w polerowanej wersji wykończeniowej, szara - dodatkowo w satynowej. Wielkoformatowe płyty umożliwiają uzyskanie monumentalnego efektu wizualnego.
--
REKLAMA:
--

źródło: Grupa Tubądzin

Artykuły podobne:

d