newsletter reklama projekty domów forum
sobota 25 maja 2019
24.10.2018r...

Czy konieczne jest zastosowanie podbitki dachowej?

Oprócz aspektów czysto wizualnych, wpływających na wrażenia estetyczne, pełni ona szereg praktycznych funkcji, które wpływają na trwałość, a nawet bezpieczeństwo nieruchomości. Wspólnie z ekspertem marki VOX sprawdzamy, czy rzeczywiście warto zastosować podbitkę dachową w swoim domu i jakie płyną z tego korzyści dla domowników.
Fot. VOX
Fot. VOX
Fot. VOX
Fot. VOX

Czy podbitka dachowa jest niezbędna?

Podbitka dachowa, inaczej zwana podsufitką, to element, który nie jest niezbędny w budownictwie, jednak jego instalacja pod okapem dachu niesie dla nieruchomości wiele konkretnych korzyści. Jeśli zastanawiasz się, czym może skutkować brak tego elementu wykończeniowego – zachęcamy do lektury.

Fot. VOX
Fot. VOX
Fot. VOX
Fot. VOX

Brak podbitki dachowej oznacza, że dach nie będzie tak dobrze zabezpieczony jak w przypadku, gdy jest ona uwzględniona w projekcie. W rezultacie następuje jego szybkie zniszczenie. Pod wpływem czynników atmosferycznych, konstrukcja dachu może gnić, pojawia się pleśń, którą bardzo trudno usunąć. Ponadto, dostęp do elementów konstrukcyjnych dachu mają owady, gryzonie i ptaki, które mogą spowodować wiele szkód, niszcząc zarówno przestrzeń pod dachem, jak i elewację budynku. Dach pozbawiony podbitki oznacza dla właścicieli budynku straty ciepła, ponieważ nie ma ochrony i izolacji przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, mróz czy śnieg. W konsekwencji może to skutkować wyższymi rachunkami za prąd lub gaz.

Co więc zyskamy dzięki zastosowaniu podbitki dachowej?

Przede wszystkim pozytywnie wpływa ona na wygląd domu, ponieważ maskuje wszelkie niedoskonałości konstrukcyjne budynku, takie jak wystające krokwie, czy membrany oraz okablowanie. Dodatkowo, bezpośrednio w podbitce można umieścić punkty świetlne, które efektownie wyeksponują elewację i doświetlą teren wokół domu.
--
REKLAMA:
--
„Warto zaznaczyć, że podsufitka przedłuża żywotność elementów konstrukcyjnych dachu, wpływa na niższe koszty eksploatacji domu oraz zapewnia właściwą wentylację połaci dachowej. Dodatkowo jest łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymaga konserwacji, jak w przypadku produktów drewnianych. (...)– mówi Artur Jakubowski, Product Manager VOX.

źródło: VOX

Artykuły podobne:

d