newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
11.10.2018r...

Wałek Polyamide Power od ProGold

Nowy model wałka - Polyamide Power marki ProGold, dzięki swojej innowacyjnej budowie, długości runa, która wynosi 18 mm pozwala na nałożenie znacznie większej ilości farby przy równoczesnym zapewnieniu gładkiej powłoki, bez efektu smugownia.
Fot. ProGold
Fot. ProGold

Opis i zalety produktu:

- długością runa - 18 mm umożliwia nałożenie jednorazowo większej ilości farby przy malowaniu ścian czy sufitów, bez ryzyka powstania dużej struktury, czy smug.

- dużą gęstością poszycia, która zapewnia idealne rolowanie i układanie się włosia podczas malowania. Obydwa te aspekty wpływają na poprawę siły krycia farby nawet do 50%. Oprócz wałka, w zestawie marka oferuje również kij teleskopowy z zasięgiem do 3m, zapewniający wysoki komfort pracy. Wybór właściwego narzędzia zależy, zarówno od rodzaju powierzchni, jak i farby, którą będziemy malować.

- wałki z runem naturalnym wykonanym np. z owczej wełny, charakteryzujące się wysoką trwałością oraz uniwersalnością stosuje się do farb akrylowych, silikonowych, silikatowych o podwyższonym poziomie PH oraz do wyrobów rozpuszczalnikowych.

- idealnie sprawdzi się do malowania powierzchni wewnątrz pomieszczeń, ponieważ równomiernie nasiąka farbą i bardzo dobrze rozprowadza ją na gładkich, jak i lekko chropowatych podłożach, co wpływa na końcowy efekt. Jest odpowiedni do farb, w których rozcieńczalnikiem jest woda np. farby akrylowe oraz silikonowe.

- bardzo ważnym parametrem jest długość runa. Dzięki budowie runa (długość - 18 mm) wałek można z powodzeniem zastosować do malowania powierzchni wewnątrz, jak i na zewnątrz np.: podłoża cementowo-wapienne, czy betonowe.

- w jakich sytuacjach sprawdza się nowy wałek? W trudnych warunkach (tj. wysoka temperatura i niska wilgotność), farba ma tendencję do szybszego podsychania, co wpływa na brak możliwości rozprowadzenia farby równomiernie. W efekcie mogą powstać smugi. Wielu malarzy stosuje wówczas wałki fasadowe o długości runa od 18 do 22mm, ale na malowanej powłoce może pozostać duża struktura. Jeśli zastosujemy nowy wałek Polyamid Power marki ProGold, który jednorazowo nanosi na tyle dużo farby, że jej czas otwarty się wydłuża, czyli wolniej wysycha, uzyskamy więcej czasu na równomierne rozprowadzenie farby po powierzchni. W efekcie wyeliminujemy nieestetyczną strukturę i powstawanie smug.

- świetnie sprawdza się również w sytuacjach malowania kontrastowej powierzchni ściany lub sufitu. Nauczony doświadczeniem wykonawca wie, że może zaistnieć potrzeba nałożenia 3 warstwy w celu uzyskania pełnego krycia. Dzięki innowacyjnej budowie długości runa - 18 mm która pozwala na jednorazowe nałożenie znacznie większej ilości farby oraz gęstości wpływającej na reologię farby, już po dwóch warstwach uzyskujemy pełne krycie.
--
REKLAMA:
--
- wyposażony jest w innowacyjny uchwyt w systemie koszowym. System koszowy uchwytu wykonany z sześciu przewodów w przeciwieństwie do standardowych, gdzie zazwyczaj stosuje się od 4 do 5, tworzy większe naprężenie wałka podczas malowania, co pomaga zachować kontrolę nad wałkiem i równomiernie rozprowadzić farbę. System koszowy umożliwia również równomierny docisk wałka i eliminuje ryzyko dostania się farby do środka. Rączka wałka została wykonana z myślą o wykonawcy w systemie Soft Grip, co wpływa na dopasowanie uchwytu do ręki oraz poprawę ergonomii pracy z narzędziem.

- dołączony do zestawu lekki, ergonomiczny kij teleskopowy zwiększa rozpiętość malowania i tym samym pozytywnie wpływa na komfort pracy. Kijek posiada płynną regulację długości od 1,2 m do 3 m. Ma również uniwersalną końcówkę dopasowaną do wszystkich wałków tej firmy.

źródło: PPG

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d