newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 17 czerwca 2019
10.10.2018r...

Centrum Szkoleniowe ISOVER z nowym zapleczem technicznym

Centrum Szkoleniowe działające przy gliwickim zakładzie produkcyjnym ISOVER od ponad 4 lat szkoli wykonawców z zagadnień związanych z izolacją. Zajęcia obejmują zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktykę, którą uczestnicy mają okazją przećwiczyć na specjalnych konstrukcjach szkoleniowych. W październiku uruchomione zostało nowe zaplecze techniczne.
Fot. Isover
Fot. Isover
Fot. Isover
Fot. Isover

Tylko w 2018 roku w Centrum Szkoleniowym ISOVER odbędzie się ponad 70 szkoleń, w których łącznie weźmie udział ponad 1100 uczestników. W większości są to wykonawcy – osoby indywidualne i firmy, które na co dzień specjalizują się w montażu materiałów izolacyjnych. O tym, jak dynamicznie rozwija się ten rynek i jak olbrzymia jest potrzeba szkoleń świadczy rosnące z roku na rok zainteresowanie działalnością Centrum w Gliwicach i wysoka frekwencja na każdorazowym szkoleniu. Zmieniają się przepisy prawne, warunki techniczne, a przede wszystkim rozwiązania, które dają nowe możliwości.

- Nasza branża od kilku lat nie zwalnia tempa. Sukcesywnie przygotowujemy się do zmiany Warunków Technicznych, która czeka nas od końca 2020 roku. Od kilku miesięcy obowiązuje nowa norma dotycząca wymagań akustycznych w budynkach. Tych ważnych zmian jest naprawdę wiele, dlatego potrzeba szkoleń w tym zakresie jest tak duża. W Centrum Szkoleniowym ISOVER największy nacisk kładziemy jednak na umiejętności praktyczne i nieustannie zwiększamy nasze możliwości w tym zakresie – podkreśla Paweł Polak, Kierownik Produktu ISOVER.
--
REKLAMA:
--
Na dwóch kondygnacjach Centrum o łącznej powierzchni użytkowej ponad 500 m2 znajdują się sala wykładowa „Thermistar”, sala treningowa „Mistrzów Izolacji” do prowadzenia szkoleń praktycznych oraz cała infrastruktura uzupełniająca, w tym modele z przekrojami wzorcowych rozwiązań izolacyjnych ISOVER oraz nowa konstrukcja dla aplikacji: dach skośny, ściana działowa, przedścianka, stropy drewniane, podłoga na legarach, sufit podwieszany, izolacja koszy dachowych i glifów okiennych. Daje ona szeroki zakres możliwości szkoleniowych oraz pozwala na przeprowadzanie testów izolacji. Dzięki niej zajęcia praktyczne są bardziej efektywne i komfortowe dla uczestników. Niezmiennie prowadzone są testy szczelności, szkolenia z izolacji sufitów żelbetowych, fasad wentylowanych, instalacji technicznych HVAC oraz izolacji przemysłowych.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy przesłać zgłoszenie wraz z wymaganymi danymi. Najbliższe terminy dostępne są na stronie organizatora.

źródło: Isover

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d